Nije gotovo dok ne kažem da je gotovo: Domagoj Bradarić u zadnjim je minutama donio prolaz

Lilleov lijevi bek dalekometnim udarcem smanjio je na 2-1

Sve je već bilo spremno za slavlje engleskih reprezentativaca, utakmica je ušla u sudačku nadoknadu, imali su tu potrebnu prednost od dva gola, išao im je u korist i rezultat one druge utakmice u skupini, no s tim se nije slagao Domagoj Bradarić.

Krenula je druga minuta nadoknade kad je primio loptu na rubu šesnaesterca, kratko se namještao na udarac pa onda silovito i neobranjivo naciljao lijevi kut engleskog gola, nemoćan je bio Aaron Ramsdale. Smanjio je tako Bradarić na 2-1, pa je Hrvatska, unatoč porazu, izborila plasman u četvrtfinale.

Potez je to za povijest i dugo sjećanje, jer će krajem svibnja u Mariboru naša mlada reprezentacija u ogledu sa Španjolskom po prvi put zaigrati u četvrtfinalu U-21 Europskog prvenstva.

Sretna je bila ova 13. utakmica za Bradarića u ovoj dobnoj kategoriji, u kojoj je stigao do svoj prvog i jedinog gola. Aktivan je bio danas, imao je 80 dodira s loptom, osvojio šest duela, i ubilježio tek jedan udarac unutar okvira gola. Jedan, ali vrlo vrijedan.

“Sad se vraćamo svojim klubovima, imamo još dva mjeseca kako bismo se adekvatno spremili za Španjolce, nadam se bez ozljeda. Stvarno se isplatilo, borili smo se kao ekipa do kraja. Vjerovali smo da možemo zabiti, isplatilo nam se na kraju”, rekao je nakon utakmice Bradarić za HTV.