PSG je s igračem više napravio veliki preokret i srušio Barçine nade o polufinalu

Gosti su slavili s 4-1 na Montjuïcu

Puno smo očekivali, još više smo dobili. PSG je pobijedio Barcelonu na Montjuïcu s 4-1 i tako izborio polufinale Lige prvaka unatoč tome što je izgubio s 3-2 u prvoj utakmici na Parku Prinčeva. Gostujući heroji bili su Ousmane Dembélé, koji je u dvije utakmice protiv bivšeg kluba zabio dva komada i izborio jedan penal, te Ronald Araújo, koji je domaćina ostavio s igračem manje više od polovice utakmice.

A za Barcelonu je sve tako dobro krenulo. Već u 12. minuti je povela; akciju je poveo Araújo iz zadnjeg reda, baš onako na Barcelonin način. Urugvajski branič poslao je Laminea Yamala u prazan prostor dugom točnom loptom, a onda je 16-godišnji Barcelonin wunderkind još jednom pokazao zašto je jedan od najtalentiranijih igrača svijeta.

Probio je lijevi bok, predriblao Nuna Mendesa i točno ubacio za Raphinhu koji iz blizine pogađa za 1-0 i ukupnih 4-2 za Barcelonu. Brazilski reprezentativac u nešto više od 100 minuta zabio je tri komada PSG-u, dva na Parku Prinčeva i jedan sada.

Barcelona je i nakon gola izgledala jako dobro na terenu, ali je onda utakmicu fundamentalno promijenio Araújov crveni karton iz 29. minute. PSG je odigrao brzu akciju na mladog Bradleyja Barcolu, a Urugvajac nakon toga radi prekršaj na samom rubu kaznenog prostora. Sudac István Kovács nije razmišljao niti sekunde te pokazao Araúju isključujući karton. Tribine su negodovale, a sam Araújo je odbijao napustiti teren, inzistiravši da je bila riječ o sudaru rame o rame. Međutim, Kovács je procijenio kako je Barcelonin branič napravio namjeran prekršaj i spriječio izglednu priliku za gol.

Gosti su nakon tek nešto više od 10 minuta nogometa s igračem više došli do izjednačenja kada je Dembélé zapaprio svom bivšem klubu. Asistirao mu je Barcola, koji je tako zaradio isključenje suparničkog igrača i asistenciju. Na poluvrijeme se otišlo s 1-1, ali PSG je imao ključnu prednost, igrača više.

Brojčana prednost pokazala se ključnom, pa su gosti tako do 61. minute došli do velikog preokreta. Stvar je započela u 54., kada je Vitinha iz daljine pogodio daljnji kut gola Marc-Andréa ter Stegena. Bio je sjajni pogodak s dvadesetak metara, iako se treba priznati da je Portugalac imao puno praznog prostora ispred sebe.

Treći gol PSG je postigao iz kaznenog udarca, nakon što je João Cancelo srušio Dembéléa u kaznenom prostoru. Kylian Mbappé bio je siguran s 11 metara i Barceloni je tada trebao gol s igračem manje za produžetke. Xavi Hernandez je u međuvremenu dobio crveni karton, a Barcelona je sve bacila u napad. Imala je i par prilika; najbliže golu došla je kada je İlkay Gündoğan pogodio stativu, ali na kraju se u potpunosti raspala primivši i četvrti gol u 89. minuti.

PSG je poveo brzi kontranapad, Ter Stegen je sjajno dvaput branio, ali lopta se i treći put odbila do PSG-ovih igrača pa Mbappé zabija za 4-1 i potvrdu prolaska u polufinale.