Rashfordov doček Mourinha na Old Traffordu — dva gola i dva udarca manje od Spursa ukupno

Manchester United - Tottenham 2-1

Marcus Rashford profilira se kao napadač za velike utakmice. Četvrti put u karijeri postigao je dva gola u istoj premierligaškoj utakmici — u pobjedi (2-1) Manchester Uniteda nad Tottenhamom. Istu stvar već je izveo protiv Manchester Cityja, Arsenala i Chelseaja.

Večeras je prvi gol zabio u 6. minuti. Prvo, ulazak s lijevog krila u sredinu, na desnu nogu, i precizan udarac u bliži kut za 1-0. U 49. minuti penal koji je sam izborio nakon briljantnog solo-prodora po lijevoj strani pretvorio je u svoj drugi gol na utakmici.

U prvom poluvremenu Rashford je uputio više udaraca prema golu od cijele momčadi Spursa. Na kraju utakmice pak da je razlika iznosila samo dva pokušaja (5-7).

U sjeni Rashfordove izvedbe ostao je također sjajan gol reanimiranog Delea Allija u 39. minuti za 1-1.

Još malo zanimljivosti?

Trebalo je proći 14. kola u prvoj sezoni Joséa Mourinha u Chelseaju da bi se stiglo do brojke od šest primljenih golova. S Tottenhamom mu se to dogodilo nakon točno 230 minuta igre. Bit će ovo zanimljiv ostatak sezone u sjevernom Londonu.