Sav taj HNL: Istra je u Gorici vodila 3-1 do 79. minute, ali na kraju je izgubila 5-4

Fenjeraš je pobijedio u jednoj od najluđih utakmica domaćeg prvenstva

Gorica je u posljednje vrijeme počela pomalo prikupljati bodove u lovu na ostanak u HNL-u, a danas joj je u goste stigla Istra, ekipa koja je u posljednja četiri kola ostvarila jednu pobjedu. Prije tjedan dana upisali su poraz u regionalnom derbiju s Rijekom poslije kojeg se povlačilo dosta repova, a Gonzalo García definitivno neće zaboraviti današnju utakmicu.

Naime, Gorica je do 77. minute vodila 3-1, ali onda je u četiri minute primila tri gola pa ponovno izjednačila, no naposljetku je svejedno izgubila.

Tko, što, kako?

Krenimo redom, ali ako se niste uspjeli snaći, završilo je 5-4 za Goricu.

Monsef Bakrar dobio je priliku žestokom suspenzijom Ante Ercega, a danas ju je smjesta počeo iskorištavati; Facundo Cáseres u 13. ga je minuti krasno uposlio vanjskom, a novopečeni alžirski U-23 reprezentativac svladao je Božidara Radoševića za istarsko vodstvo.

Goričani su uzvratili u 31. minuti; Jurica Pršir tada je ubacio iz prekida, Slavko Bralić izbjegao je zaleđe i pobjegao suparničkim braničima, a zatim je ramenom zahvatio loptu i pospremio je u mrežu. Nedugo zatim mrežu je zatresao Josip Mitrović, ali signalizirano je zaleđe.

No, ubrzo se s druge strane ponovno ukazao Bakrar. Alžirac se u 42. minuti dokopao lopte u petercu i zapucao okružen domaćim stoperima. Radošević je to obranio, ali lopta se opet odbila do Istrinog napadača koji je nesmetano poentirao za 2-1; mlađahni centarfor tako je došao do brojke od pet golova u HNL-u ove sezone.

Kada je Istra u 55. minuti otišla na 3-1 preko odličnog Cáseresa koji je opalio iz voleja te današnjoj asistenciji dodao i pogodak, činilo se kao da Puljani imaju sve u svojim rukama i da su vrlo blizu troboda, bez obzira na to što je još ostalo više od pola sata nogometa. Goricu je dodatno uzdrmala teška ozljeda mladog Ante Mateja Jurića.

On je u 63. minuti ušao u zračni duel s Tomislavom Duvnjakom i skočio otprilike metar u zrak, no potom se refleksno doočekao na desnu ruku i slomio je. Bila je to iznimno ružna situacija, a po Jurića su došla kola hitne pomoći.

A onda, potpuno ludilo na stadionu u Velikoj Gorici.

Igrala se 77. minuta kada je Lovro Majkić pokosio Kristiana Fućka u vlastitom kaznenom prostoru i tako poklonio domaćima penal, a njega je mirno realizirao Pršir i smanjio na 3-2 u 79.. Samo dvije minute kasnije svjedočili smo izjednačenju pošto je Fućak zabio na Bralićevu asistenciju, a unezvjerena Istra ubrzo je otišla u minus.

Joey Suk, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Jurića, u 83. je glavom utrpao loptu u Majkićev gol poslije ubačaja Valentina Majstorovića. Presretni Bikovi pohitali su jedan drugome u zagrljaj, pridružio im se i trener Željko Sopić, ali to nije bilo ni blizu kraju cjelokupne ludosti.

Zdenko Lovrić produljio je utakmicu za 10 minuta zbog teške Jurićeve ozljede i ostalih prekida, a nekako smo slutili da ćemo vidjeti još vratolomija. I nismo se prevarili.

Istra je uzvratila u četvrtoj minuti nadoknade; Darwin Matheus tada se lukavim potezom upisao u strijelce i pogodio za poravnanje, ali Gorica se vratila u prednost čim je lopta krenula s centra. Majstorović je tada nekako stigao loptu na crti poslije duge lopte i vratio u kazneni prostor, a Mitrović je ondje tukao glavom i opet matirao Majkića za konačnih 5-4.

Dakle, da ispratimo stanje na tablici; Gorica sada broji 16 bodova i približila se Šibeniku na vrlo stizljivih minus četiri (s utakmicom više), a Istra je šesta s 31.