Stanišić je dodao suigraču. Uslijedila je ova bombetina koja će vam oduzeti dah

Leverkusen je sredio Romu, a Hrvat se opet upisao u asistente

Bayer Leverkusen večeras je nastavio svoju magičnu sezonu koju namjerava i završiti na jednako čaroban način; otišao je u goste Romi u prvoj polufinalnoj utakmici Europa lige i zapravo rutinski pobijedio na Olimpicu rezultatom 2-0.

Nakon prvog poluvremena današnje utakmice postavili smo pitanje o tome može li Vučica postati prva ekipa s pobjedom protiv nevjerojatnog Leverkusena ove sezone. S obzirom na to kako je primila prvi gol strijelca Floriana Wirtza — o tome, kao i o cjelokupnom prvom dijelu večerašnje utakmice, više možete pročitati OVDJE — pretpostavili smo da ne može, a to se pokazalo i točnim.

Momčad Danielea De Rossija trudila se doći do poravnanja u nastavku, ali zapravo je kreirala otprilike dva poštena udarca; prvi je uslijedio preko Bryana Cristantea koji je bio vrlo blizu pogotku u 56. minuti opalivši loptu glavom nakon ubačaja iz kuta, a onda je u sudačkoj nadoknadi Tammy Abraham glavom promašio gotovo prazna vrata.

Apotekari su, s druge strane, stvorili nekoliko šansi, a u mrežu je ušao još jedan zgoditak i to na spektakularan način.

Igrala se 73. minuta kada je hrvatski reprezentativac Josip Stanišić, poslije još jedne situacije u kojoj je Romina obrana pokazala gotovo pa amatersko postavljanje, vratio loptu na 20-ak metara suigraču Robertu Andrichu, a on je zvjerski potegnuo i sjajno plasirao loptu u rašlje Mile Svilara za konačnih 2-0.

Prekrasan pogodak možete pogledati OVDJE, a spomenut ćemo da je to Stanišiću bila peta asistencija ove sezone — od toga četvrta u Europa ligi — a usto broji i još dva pogotka za Bayer. Bila je ovo još jedna šampionska sezona za 24-godišnjeg Hrvata, no još nije ni izbliza gotova; Bayer je sada, možemo slobodno reći, jednom nogom u finalu Europa lige, a čeka ga i završna utakmica DFB-Pokala protiv na papiru znatno inferiornijeg drugoligaša Kaiserslauterna.