Tu sam, živ i zdrav: Dele Alli ispratio je WAC iz Europske lige golom i dvjema asistencijama

Tottenham je protiv austrijskog predstavnika slavio 4-0

Wolfsberger AC završio je svoju avanturu u Europskoj ligi porazom 4-0 na Tottenhamovu stadionu u Londonu, a momčad Joséa Mourinha tako je uvjerljivo potvrdila dominaciju nad austrijskim prvoligašem nakon slavlja rezultatom 4-1 u prvom susretu. Sada joj slijedi osmina finala, a večeras se najviše istaknuo Dele Alli, čovjek koji je ove sezone ispao iz planova portugalskog stratega.

Engleski reprezentativac u 10. je minuti doveo domaće u vodstvo krasnim zgoditkom škaricama nakon dodavanja Matta Dohertyja, a tako je postigao svoj prvi zgoditak u prvom sastavu Spursa još od ožujka prošle godine. Odonda do večeras samo je zabijao nakon ulazaka s klupe, a gol WAC-u bio mu je ukupno treći ove sezone. Niti jedan nema u Premier ligi, gdje je dosad skupio tek šest nastupa, odnosno, ukupno 113 minuta, ali valja uzeti u obzir i da je nedavno četiri utakmice propustio radi ozljede…

Po mnogočemu je Alli bio zaslužan za drugi zgoditak Spursa koji je pao u 50. minuti; Englez je finim ubacivanjem pronašao Carlosa Viníciusa na drugoj vratnici, a Brazilac je glavom utrpao loptu u mrežu i tako došao do svog osmog ovosezonskog pogotka i ukupno petog u Europskoj ligi. Time je Viní postao prvi Tottenhamov strijelac koji je u Europi zabio u četiri uzastopne utakmice nakon Jermaina Defoea kojemu je to uspjelo u studenom 2013. godine.

Dele je svoju inspiriranu večer zaključio u 73. minuti kada je uposlio Garetha Balea za 3-0, a konačni rezultat postavljen je 10 minuta kasnije. Mladi Dane Scarlett ukrao je loptu suparničkom braniču u kaznenom prostoru, a Vinícius ju je jakim udarcem zakucao u mrežu za svoj drugi večerašnji gol. Zanimljivo, posljednji engleski klub koji je u oba susreta nekog europskog dvomeča zabio minimalno četiri gola bio je Newcastle United u sezoni 1994./95….

Kad ne možeš u Premier ligi, možeš u Europskoj, dragi Dele…