Varaždin je golovima Itsukija Urate i Jorgea Obregóna kod kuće savladao Rijeku

Varaždin - RIjeka 2-1

Nakon što je u prošlom kolu, odnosno u zaostaloj utakmici, Rijeka na Maksimiru pobijedila Dinamo, na taj je uspjeh danas u Varaždinu bačena duga sjena — U 17. kolu HNL-a Rijeka je, naime, u Varaždinu poražena s 2-1.

Nije pretjerano reći da je u prvih pola sata Rijeka bila potpuno izgubljena. U trećoj minuti Itsuki Urata zabio je za 1-0 s ruba kaznenog prostora uz pomoć loše reakcije Ivana Nevistića. U 23. minuti vratnicu je zatresao Matej Senić, a deset minuta kasnije bilo je 2-0, nakon što je Urata s lijevog krila proigrao Jorgea Obregóna koji je iz blizine zabio za 2-0.

Rijeka je u Varaždin stigla bez ‘prve’ obrane, no niti taj podatak ne može do kraja objasniti niz grešaka koje je danas napravila Rijekina zadnja linija.

Nije neobično stoga što je na poluvremenu Simon Rožman napravio tri izmjene i cijelu momčad gurnuo visoko prema domaćem golu. U 52. minuti poništen je gol Franka Andrijaševića zbog minimalnog zaleđa. U 65. minuti Sandro Kulenović zapucao je vrlo dobru priliku, dok je u 80. minuti uspio pronaći put do mreže iz blizine, nakon što mu je glavom na pet metara loptu spustio Andrijašević.

Rijeka je, naravno, nakon Kulenovićeva gola punim snagama krenula po bod, ali uzalud, unatoč sedam minuta sudačke nadoknade.

Varaždin je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto, dok Rijeka ostaje četvrta, s tri boda više od Hajduka i sedam bodova manje od Gorice.