Vlašić je zabio Škotskoj i postao drugi najmlađi hrvatski strijelac na Europskim prvenstvima

Vatreni su nakon sjajne akcije stigli do vodstva protiv Škotske

Nakon prvih 45 minuta posljednje utakmice grupne faze na Euru, Hrvatska je protiv Škotske na Hampden Parku imala samo bod, odnosno rezultat 1-1.

Škotska je bolje otvorila utakmicu, u visokom presingu i u prvih je pet minuta izvela tri ubačaja iz kuta i stvorila jednu ozbiljnu priliku. U prvih 15 minuta, osim što je preuzela posjed, Hrvatska je pokazala ništa ili malo toga.

No, u 17. minuti Hrvatska je krenula u izgradnju napada iz zadnje linije. Lopta je stigla do desnog krila i Josipa Juranovića koji je uputio centaršut na drugu stativu, gdje je loptu do Nikole Vlašića glavom spustio Ivan Perišić. Vlašić se sjajno snašao, primio loptu prsima i još bolje pogodio bliži kut, u padu, za 1-0.

Nije posebno teško primijetiti da su u sekvenci koja je dovela do gola sudjelovala dvojica igrača koji su danas na turniru prvi puta zaigrala od prve minute ili su uopće zaigrala, odnosno da je Juranović akciju pokrenuo, a Vlašić završio. Također, Vlašić je postao i drugi najmlađi hrvatski strijelac na Europskim prvenstvima, s 23 godine i 261 danom. Na vrhu je Luka Modrić koji je bio godinu dana mlađi kada je 2008. zabio Austriji.

No, Škoti nisu ostavili dojam momčadi koju je primljeni pogodak posebno uzdrmao. Brzo su složili dvije prilike, a zatim u 42. minuti stigli i do izjednačenja — hrvatska obrana nije dobro očistila ubačaj s desne strane, lopta je stigla do Calluma McGregora, blok pak nije stigao na vrijeme i McGregor je s ruba kaznenog prostora sjajno pogodio za 1-1.