Ako ste se nadali da HSV može izvesti čudo, samo ćemo vam priopćiti da nije uspio

Momci iz Hamburga ostaju tamo gdje su i bili, u 2. Bundesligi

Hamburger SV, taj veliki njemački klub koji se već godinama smatra luzerskim zbog loših rezultata i tavorenja u 2. Bundesligi, večeras je morao izvesti pravu senzaciju kod kuće protiv Stuttgarta ako je želio osigurati promociju u prvi rang.

Podsjećamo, Stuttgart je u prvoj utakmici slavio s golemih 3-0 i HSV je morao to nadoknaditi, a nije neobično reći da u tome nije uspio. Iako je poveo, gosti su do kraja preokrenuli (3-1) i s ukupnih 6-1 osigurali ostanak u njemačkoj eliti.

HSV je dobro počeo; Sonny Kittel već je u šestoj minuti pogodio za 1-0 s ruba šesnaesterca, raspametio navijače i gurnuo domaće u priliku da nešto i izvuče iz tog dvomeča. Međutim, nije uspio nadograditi vodstvo; Serhou Guirassy u 16. je minuti izjednačio, no gol je poništen zbog zaleđa, a Stuttgart, koji nije stvorio puno prilika u prvom dijelu, preokrenuo je susret u nastavku.

HSV je napadao, ali nije stvorio dovoljno šansi, a Stuttgart je u drugom poluvremenu svoje iskoristio. Enzo Millot u 48. je pogodio na Guirassyjevu asistenciju, a u 64. je ponovno zabio za 2-1 i mir u Stuttgartovoj svlačionici. Daniel Heuer Fernandes tada je napravio skupu pogrešku i predao loptu suparniku, a on je lagano poentirao. Konačnih dva razlike gostima je donio Silas Katompa Mvumpa duboko u sudačkoj nadoknadi.

Nedugo nakon toga došlo je do kavge i trzavica tijekom kojih su požutjela četvorica igrača, uključujući i hrvatskog reprezentativca Bornu Sosu kojemu bi ovo lako mogla biti i posljednja utakmica za taj njemački klub. Stuttgart sada slavi ostanak, a HSV se može gristi, puno više zbog dramatičnog ispuštanja automatske promocije…