Borba za titulu se nastavlja: Osijek je u drugom poluvremenu spasio bod protiv Dinama

Osijek i Dinamo podijelili su bodove (1-1) u Gradskom vrtu

Nakon energično i na momente vrlo uzbudljivog derbija u Gradskom vrtu, Osijek i Dinamo produžili su borbu za titulom. Utakmica je završila 1-1, što znači da Dinamo ostaje na vrhu s dva boda više i utakmicom manje od današnjeg domaćina. S obzirom na to da je Osijek u ulozi lovca, teško je reći da mu remi paše, ali s obzirom na to da je od pete minute gubio isto tako je teško da neće biti zadovoljan da je i dalje u utrci.

Tok susreta, kao i pripremu domaćeg sastava, fundamentalno je promijenio vrlo rani Dinamov gol. Lovro Majer, i inače ponajbolji pojedinac u prvom poluvremenu, zabio je u petoj minuti iz blizine. Mile Škorić je loše reagirao prilikom čišćenja lopte koju je spustio Arijan Ademi, Majer se ubacio i zabio.

Dinamu je pripao prvi dio poluvremena; posebno su efikasni bili njegovi veznjaci, koji su dobro kontrolirali zonu ispred gola, ali se i konstantno ubacivali u napadačku fazu. Bruno Petković je u 14. minuti proigrao upravo Majera, koji je nakon duela sa Škorićem izborio jedanaesterac. VAR je odluku ubrzo okrenuo, ali Dinamov uzorak prenošenja lopte i kvalitetnog ulazaka u kazneni prostor bio je jasan.

Osijek je tempo podigao u završnici poluvremena, ali je svejedno najbolju priliku imao u situaciji kada su njegovi igrači pritiskom iznudili grešku Dinamove obrane, a ne nakon izgrađene akcije. Loptu je osvojio László Kleinheisler, koji je ušao u kazneni prostor i odigrao povratnu za Petra Bočkaja. Njegov udarac bio je neprecizan.

Nenad Bjelica je za drugo poluvrijeme pripremio Antu Ercega, a Osijek je krenuo na sve ili ništa. Susret se uglavnom nastavio prema uzorku s kraja prvog poluvremena; Osijek je bio konkretniji i Dominik Livaković je već u 53. morao spašavat Modre nakon dobrog udarca Ramóna Miereza.

Desetak minuta kasnije, ni Livaković nije mogao ništa: Osijek je uhvatio Dinamovu obranu u raskoraku nakon što je Kleinheisler centrirao s lijeve strane, a Erceg pogodio glavom za 1-1. Bjeličina zamjena donijela mu je i izjednačenje, ali Osijek je zbog prvenstva morao jurišati i na drugi gol.

Osijek je, očekivano, nastavljao napadati, ali utakmica je u posljednjih dvadesetak minuta dosta izgubila na strukturi; Dinamo je imao sve manje napadačkih ambicija, ali nije jednako dobro branio opasne zone kao u prvom poluvremenu, a s obje strane je bio očit pad koncentracije i fluidnosti. Pa ipak, da je domaćin zabio za pobjedu, nitko ne bi mogao reći da je to nezasluženo.

Utakmica je završila 1-1. Utrka se nastavlja.