Tango za titulu: Majer i Petković u prvom su dijelu u Osijeku bili prva Dinamova imena

Dinamov veznjak postigao je svoj šesti prvenstveni gol ove sezone

Nakon prvih 45 minuta utakmice 30. kola HNL-a između Osijeka i Dinama u Gradskom vrtu, ključnoj utakmici u utrci za titulu, Dinamo je imao prednost od 1-0.

Utakmica je počela prilično otvoreno, s prilikama na obje strane, u tom je tonu i nastavljena, no prvo poluvrijeme obilježili su u konačnici Lovro Majer i Bruno Petković.

Majer je odigrao sjajno prvo poluvrijeme na sredini terena te i doveo Dinamo u vodstvo, već u petoj minuti, kada se u petoj minuti iz ‘mrtvog kuta’ ukazao ispred Mile Škorića i iz blizine zabio za 1-0. Škorić je maltene na gol-crti pokušao očistiti jednu loptu koju je u sredinu spustio Arijan Ademi, ali Majera nije vidio i, na koncu, zapravo napravio veliku grešku.

Majer je prvo poluvrijeme završio s 24 od 30 točnih dodavanja, dva udarca u okvir gola, četiri od osam osvojenih duela i jednom točnom dugom loptom. Osim gola, naravno, koji mu je bio šesti u HNL-u ove sezone.

Petković je pak najbliže golu bio u devetoj minuti kada je iz kaznenog prostora šutirao pokraj stative, no generalan dojam je bio sjajan: puno trke, nedodirljiv u duelu te nekoliko sjajnih dodavanja, između ostalog baš i za Majera kada je VAR ‘okrenuo’ penal nakon krivo dosuđenog Škorićeva prekršaja u 15. minuti.

U svakom slučaju, Dinamo je nakon 45 minuta u Gradskom vrtu glasno pokucao na vrata titule.