Borussia (D) je pobijedila RB Leipzig, što znači da je Bayern München osvojio još jednu titulu

Borussia Dortmund - RB Leipzig 3-2

U 32. kolu Bundeslige Borussia Dortmund pobijedila je na domaćem travnjaku RB Leipzig 3-2 i tako dva kola prije kraja matematički potvrdila još jednu titulu Bayern Münchena. Leipzig, naime, ostaje na 64 osvojena boda, dok Bayern ima 71. Bavarci u kasnijem terminu još igraju s Borussijom Mönchengladbach.

Rasplet se ipak mogao odgoditi.

Naime, Borussia je imala 2-0, Leipzig se vratio na 2-2, samo da bi primio još jedan gol u 87. minuti.

Za 1-0 zabio je u sedmoj minuti Marco Reus i to je bilo to od golova u prvom poluvremenu. Jadon Sancho pogodio je za 2-0 u 51. minuti, dok je Leipzig do izjednačenja stigao golovima Emila Forsberga u 63. i Danija Olma u 77. minuti. Tri minute prije isteka 90., međutim, Sancho je zabio još jednom, na asistenciju Raphaela Guerreira za 3-2.

Borussia je tako preskočila Eintracht na četvrtom mjestu (koji ima i utakmicu manje), ali Bavarcima osigurala i devetu titulu u nizu…