Brexit, što je to? Diogo Jota ove je sezone u Europu ‘izvezao’ devet golova i pet asistencija

Wolves - Espanyol 4-0

Espanyol se napokon može posvetiti jedinom važnom cilju ove sezone, a to je opstanak u La Ligi.

Posljednja momčad španjolskog prvenstva večeras je teško nastradala u prvoj utakmici šesnaestine finale Europa lige na Molineuxu — Wolvesi su pregazili Espanyol 4-0 s 49 posto posjeda lopte.

I iako je fantastičan gol — volej, 25 metara — u 52. minuti za 2-0 postigao Rúben Neves, glavni junak večeri ipak je njegov sunarodnjak Diogo Jota. I to iz vrlo jednostavnog razloga. Jota je, naime, Wolvese probio tri puta.

Prvo u 15. minuti, nogom, nakon skraćenog kornera. Zatim, u 67. minuti, uz malo sreće, nakon pravovremenog utrčavanja u kazneni prostor na dodavanje Matta Dohertyja, kao i u 81. minuti kada je Espanyolova obrana praktički bila nepostojeća i kada se Jota u jednoj polukontri zabio u sredinu i s ruba kaznenog prostora pogodio za konačnih 4-0.

U 22 nastupa koliko ih je ove sezone skupio u Premier ligi Jota je postigao samo tri gola. Međutim, utakmice Europa lige drugi su par rukava. Posljednjih šest Jotinih udaraca prema golu u Europa ligi završili su u mreži. Točnije, povezao je dvije utakmice s hat-trickom (prije Espanyola ‘napunio’ je Bešiktaš).

Ako u razmatranje uzmemo i kvalifikacijske utakmice, stiže se do zaključka da je Jota u Europa ligi ove sezone odigrao 11 utakmica u kojima je skupio devet golova i pet asistencija. Doduše, svi kojima je do Wolvesa stalo sigurno ne bi imali ništa protiv da se nešto od tog ‘ludila’ zadrži i unutar domaćih granica.