Čak i kad je nevažno, Bayer se izvuče. Impresivan niz se nastavlja, a tu je i polufinale Europa lige

Apotekari su remizirali s West Hamom (1-1)

Impresivan niz Bayer Leverkusena se nastavlja. Iako se činilo da bi West Ham mogao biti ta momčad koja će prva ove sezone svladati Xabijev stroj, Apotekari su se izvukli i u Londonu, i to u trenucima kad im remi baš i nije bio od presudne važnosti.

Naime, Leverkusen je s domaćeg terena donio prednost od 2-0, a Čekićari su poveli u 13. minuti preko Michaila Antonija. Dugo je stajalo tih 1-0, a premda je bilo šansi s obje strane, u zadnjih pet minuta ušlo se s pogotkom razlike za West Ham, odnosno pogotkom viška za Leverkusen u dvomeču.

No, ni to nije bilo dovoljno da se Xabijevi opuste i možda minimalno izgube. Jeremie Frimpong napravio je sjajan solo prodor pa je pucao s kakvih 17 metara, a lopta je uz dosta sreće od bloka završila u mreži nemoćnog golmana koji je već bio na podu kad ga je prevario smjer leta.

Tako je novi njemački prvak nakon više od 40 utakmica u sva tri natjecanja nastavio svoj impresivan niz bez poraza, a trostruka kruna izgleda sve vjerojatnije. Pa i ako neće biti s Ligom prvaka, izgledat će vrlo impresivno.

Josip Stanišić odigrao je svih 90 minuta za Bayer kojem se u polufinalu pridružuju Atalanta i Roma, a u produžetku će četvrtog polufinalista dati Marseille i Benfica.