Čestitke legama! Osijek je trenutno prvi na tri različite tablice u hrvatskom nogometu

Dominiraju Prvom i Drugom HNL, te Prvom HNLŽ

Petar Bočkaj ušao je u igru u 72. minuti nedjeljnog derbija između Rijeke i Osijeka na Rujevici, a 10 minuta kasnije zakucao je golčinu kojoj je momčadi Nenada Bjelice ne samo spasio bod nego i donio prvo mjesto prvenstvene tablice.

Istina, Dinamo ima dvije utakmice manje i dovoljna su mu dva remija da se vrati na vrh, ali ovakav Osijekov preporod malo tko je očekivao nakon sporog ulaska u sezonu, čak i nakon što se saznalo da se Bjelica vraća na Gradski vrt, ovoga puta kao trener.

Ali Osijek trenutno djeluje nezaustavljivo i to ne samo u muškoj kategoriji.

Pogled na tablicu 1.HNL, 2.HNL i 1.HNLŽ 😁 Sila se rađa!

Posted by Bijelo-plava birtija on Sunday, November 29, 2020

Osijek u Prvoj HNL nije poražen još od 30. kolovoza, prije Bjeličinog dolaska, kada je nastradao na Maksimiru. U posljednjih 10 kola, pobijedio je osam puta i samo dvaput odigrao neriješeno. Prvo mjesto je itekako zasluženo s obzirom na pokazano na terenu.

Na prvom mjestu tablice Prve HNLŽ nalaze se i Osijekove nogometašice koje su u devet utakmica dograbile osam pobjeda i jedan remi uz gol razliku 84-4. Hat-trick zaokružuje momčad Osijek II, koja trenutno ima utakmicu manje i jednak broj bodova kao i Hrvatski Dragovoljac na vrhu Druge HNL.

Grad Osijek trenutno dominira hrvatskim nogometom…