Četvrta najdulja utakmica svih vremena: Tampi je trebalo šest sati za pobjedu nad Columbusom

Lightning je slavio 3-2 nakon pet produžetaka

Organizatori su sinoć u Scotiabank Areni, po završetku maratonske prve utakmice prve runde doigravanja za Stanley Cup između Tampa Bay Lightninga i Columbus Blue Jacketsa, na videozidu poslali ispriku gledateljstvu u slučaju da su imali druge planove navečer. Kako i ne bi, kad smo svjedočili četvrtoj najduljoj partiji u povijesti Stanley Cupa.

Pet produžetaka bilo je potrebno kako bi Tampa ostvarila pobjedu od 3-2, a u procesu je, naravno, palo i nekoliko rekorda. Više od šest sati trajao je dvoboj na neutralnom terenu u Torontu (uz 150 minuta čiste igre), a Columbusu je naposljetku presudio Brayden Point deset i pol minuta prije kraja petog dodatka.

Vratar poražene momčadi Joonas Korpisalo u procesu je srušio rekord za najviše obrana u jednoj utakmici doigravanja; od 88 upućenih udaraca prema njegovim vratima obranio ih je 85, a njegov suigrač Seth Jones postao je hokejaš s najviše minuta provedenih u igri u jednom susretu doigravanja; sat vremena, pet minuta i šest sekundi trajalo je njegovo vrijeme na ledu…

Naravno, ovo je bio najdulji ogled u povijesti obje franšize, a najduži susret u NHL-u svih vremena vidjeli smo davne 1936. godine kada su Detroit Red Wingsi svladali Montreal Maroonse nakon 176 minuta i trideset sekundi čiste igre rezultatom 1-0. Junak te muke bio je Mud Bruneteau koji je postigao pobjednički pogodak u šestom produžetku.

Osim Pointa koji je poentirao dvaput, strijelac za Tampu bio je i Yanni Gourde, a za Columbus su zabijali Pierre-Luc Dubois te Oliver Bjorkstrand. Zbog ovog epskog sraza Boston Bruinsi i Carolina Hurricanesi svoju će otvarajuću utakmicu morati odigrati danas, a možemo si samo misliti kako je ovakav maraton bio iscrpljujuć za igrače obje momčadi…