Crna mačka: Barcelona je u domaćem susretu s Granadom stigla tek do boda i produbila krizu

U 90. je minuti Araújo (1-1) spriječio drugi poraz u nizu protiv ovog kluba

Zvona za uzbunu na Camp Nouu sve su glasnija i glasnija.

Na tom je stadionu Barcelona ugostila Granadu, u posljednjem susretu petog kola La Lige. Njeni su igrači bili u potrazi za novom pobjedom, koja bi njima, a pogotovo treneru Ronaldu Koemanu, donijela barem malo mira. Nije se ostvario takav scenarij, Granada se izborila za remi (1-1), pa se nastavlja kriza u katalonskom klubu, a i osjećaju se posljedice brojnih ozljeda.

Praktički čim se krenulo s centra, domaći su doživjeli šok. Sergio Escudero ubacio je iz kornera, kratko su Barçini igrači odbili taj njegov udarac. To je Escuderu dalo šansu za novi pokušaj ubacivanja, a sada je bio puno precizniji. Na drugoj je vratnici našao Domingosa Duartea, koji je iz blizine glavom pronašao nebranjeni dio mreže.

Sve se to odigralo u drugoj minuti, a Duarteov je gol pao točno nakon 85 sekundi igre. Najbrži je to gol koji je Barcelona primila na domaćem terenu u La Ligi u posljednjih 16 i pol godina, kada je u 37. sekundi Fernando Torres doveo Atlético u vodstvo.

Očekivano, Granada se tada povukla i čekala svoju prigodu iz kontranapada. Pogotovo u drugom dijelu, kada nisu uputili nijedan udarac prema vratima. Zato je Barcelona pokušavala, a izjednačenju je bila bliže u prvom poluvremenu. Još u 18. je minuti Sergi Roberto pogodio gredu, a udarac glavom Ronalda Araúja krajnjim je naporom obranio Luís Maximiano, Granadin vratar.

Što nije uspio tada, urugvajski je branič ispravio na isteku 90. minute. Loptu je ubacio Gavi, a borbeni Araújo konačno je došao do prvijenca te postavio konačnih 1-1. Još jače je zapela domaća momčad, ali do preokreta i pobjede nije došlo.

Nije tako Granada mogla proslaviti svoju drugu uzastopnu pobjedu na Camp Nouu, ali bit će vrlo zadovoljni njeni igrači i s ovim bodom. U posljednjih pet susreta, Barcelona je tek dvaput svladala svojeg večerašnjeg suparnika. Iako se spasila od poraza, Koemanova je momčad primila novi veliki udarac, nakon Bayernovog trijumfa (3-0) prije samo nekoliko dana.

Ona zvona za uzbunu s početka članka, sjećate ih se? Njih su nadglasali samo zvižduci koji su Barçine igrače ispratili u svlačionicu…