Do vrha u zadnji tren: Švedska je u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku i osvojila skupinu E

Španjolska je završila druga i u osmini finala ide na Hrvatsku

U posljednjem kolu grupne faze Eura u skupini E, Švedska je u Sankt Peterburgu stigla do pobjede nad Poljskom duboko u sudačkoj nadoknadi. Završilo je 3-2.

Tom su pobjedom Šveđani osvojili skupinu, dok je Španjolska, koja je u istom terminu pregazila Slovačku, završila na drugom mjesto. Dakle, Španjolska će u osmini finala igrati s Hrvatskom, a ta je utakmica na rasporedu u ponedjeljak u 18 sati u Kopenhagenu.

Emil Forsberg zabio je drugi najbrži gol u povijesti Eura. Nakon samo 81 sekunde igre Švedska je bila u vodstvu — Alexandar Isak stigao je s loptom do Poljskog kaznenog prostora, a lopta se nakon duela odbila tako da je Forsberg završio u čistoj šansi koju je mirnim i preciznim udarcem pretvorio u 1-0.

U 17. minuti Robert Lewandowski u dva je navrata unutra razmaka od nekoliko sekundi glavom pogodio gredu. Prvi puta u skoku, od tla, Olsen je već bio savladan. Lopta se Lewandowskom odbila natrag i glavom ju je trebao ubaciti u prazan gol, ali je nekako opet uspio pogoditi gredu. Lewandowski se za ovaj netipični promašaj iskupio u 61. minuti prekrasnim golom — suprotne rašlje nakon ulaska u sredinu s lijeve strane — nakon sjajne kontre i sjajnog pasa Piotra Zielinskog. Samo dvije minute ranije Forsberg je bio povisio na 2-0.

Lewandowski je svoj drugi gol postigao u 84. minuti. Mirno je primio centaršut s lijevog krila nogom i još mirnije loptu poslao u mrežu, a Švedsku na Hrvatsku… Tako je, barem, izgledalo. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Viktor Claesson zabio je na (drugu) asistenciju Dejana Kuluševksog za 3-2 i i tako u zadnji tren vjerojatno pokvario raspoloženje u stožeru hrvatske nogometne reprezentacije…