Donna Vekić pobijedila je u prvom kolu u Tokiju Francuskinju Caroline Garciju

Hrvatska tenisačica slavila je u tri seta (6-2, 6-7, 6-3)

Donna Vekić plasirala se u drugo kolo olimpijskog turnira u Tokiju.

U prvom je stigla do pobjede u tri seta (6-2, 6-7, 6-3) nad francuskom tenisačicom Caroline Garcijom, 51. igračicom svijeta.

U meču koji je trajao dva sata i 50 minuta, Vekić je do prvog seta stigla relativno glatko, s dva breaka i bez gubitka svog početnog udarca. U drugom setu, međutim, svoj je udarac izgubila u drugom gemu. Već u idućem nadoknadila je break zaostatka i set je na koncu otišao u tie-break u kojem je Francuskinja bila bolja (7-2).

Vekić je u trećem setu povela 2-0. U trećem gemu izgubila je vlastiti servis da bi do prednosti ponovno stigla u šestom gemu. U devetom gemu trećeg seta, nakon izjednačenja, stigla je na svom servisu i do prve meč lopte koju je iskoristila i tako potvrdila prolazak u drugo kolu.

U drugom će kolu pak igrati protiv Aryne Sabalenko, treće igračice svijeta. Do sada su se susretale četiri puta, a Vekić u međusobnim susretima ima bolji omjer s tri pobjede i jednim porazom.