Drama u Španjolskoj. Realov gol za pobjedu ne vrijedi jer je sudac svirao kraj sekundu ranije

Nevjerojatan kaos na utakmici Valencije i Reala

Valencia je večeras dočekala Real Madrid u 27. kolu La Lige nadajući se kako bi mogla doći do pozitivnog rezultat protiv vodeće momčadi prvenstva, a malo joj je nedostajalo da se to dogodi. Nakon samo pola sata vodila je 2-0, no Madriđani su se ipak vratili i još jednom pokazali zavidan karakter. Završilo je 2-2, ali najviše će se govoriti o onome što se dogodilo na samom kraju.

Počelo je šokantno za Real; mreže su mirovale do 27., a onda su domaćini zabili dva gola u tri minute. Hugo Duro tako je zabio za 1-0 nakon što ga je lopta Frana Péreza doslovno pogodila u glavu i odbila se u mrežu, a onda je na 2-0 povisio poslije velike pogreške Daniela Carvajala koji mu je gurnuo loptu ravno u noge pokušavajući riješiti se posjeda pod pritiskom.

Real je platio danak svojim greškama, no u sudačkoj nadoknadi ipak je smanjio zaostatak preko — a koga drugog — Viníciusa Júniora koji je uvalio loptu u mrežu u petercu i zatim gol proslavio ovako:

Podsjećamo, Vini je lani na Mestalli doživio rasističko vrijeđanje, a ovaj potez bio je dokaz da nije zaboravio na to.

No, Valencia se tu nije pokolebala pa je u 59. minuti stvorila veliku priliku; Duro je dobio loptu u peterac i zapucao ravno prema Andriju Lunjinu, a Ukrajinac ga je odličnom intervencijom uspio neutralizirati.

Međutim, Vini je došao na Mestallu s namjerom da nešto dokaže i to se još jednom pokazalo točnim u 76. minuti; Luka Modrić, koji je ušao u nastavku, tada je odigrao na desnu stranu prema Brahimu Díazu, on je vratio u sredinu, a u petercu je skočio Vinícius i glavom poentirao za 2-2. Dugo je trajala VAR provjera zbog potencijalnog zaleđa, a Brazilac se na kraju za dlaku spasio od ofsajda.

Treba, nažalost, napomenuti i da je Valencijin Mouctar Diakhaby u 85. zadobio tešku ozljedu koljena nakon što je u jednom duelu Aurélien Tchouaméni pao na njega, a ludnica se nastavila u prvoj minuti nadoknade kada je sudac Jesús Gil Manzano pokazao na bijelu točku nakon što je Hugo Duro pao u šesnaestercu poslije duela s Franom Garcíjom. Međutim, VAR provjerom točno je utvrđeno da je Realov bek zapravo odbio loptu i penal je poništen.

Drama je došla do vrhunca na samom kraju utakmice; Jude Bellingham uvalio je loptu u gol u devetoj minuti nadoknade za 3-2, ali nitko nije primijetio da je Manzano prethodno svirao kraj, samo sekundu ili dvije ranije, usred akcije, i gol nije priznat.

Došlo je do golemih prosvjeda Realovih igrača koji su smatrali nedopustivim da sudac označi kraj utakmice usred aktivnog napada — posljednji zvižduk uslijedio je tijekom ubacivanja za Bellinghama koji je zatim zabio gol. Kasnije je došlo i do opće kavge na terenu, a Englez je dobio crveni karton jer je izgubio živce. Kontroverznu situaciju možete pogledati OVDJE.

Valencia je do kraja nadoknade još nekoliko puta gadno zaprijetila, ali Real je izdržao i sada će imati četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Gironu ako ona sutra pobijedi Mallorcu.