Graditelj Pyramidsa ipak nije osvojio Afrički kup konfederacije. Čačića je porazio Berkane

Hrvatski trener izgubio je minimalnim rezultatom

Bivši hrvatski izbornik i trenutno prvi brk afričkog nogometa Ante Čačić danas je igrao finale Afričkog kupa konfederacije (tamošnje inačice, recimo, Europske lige) sa svojim Pyramidsima. Nakon što je u polufinalu svladao gvinejsku Horoyu rezultatom 2-0, prekaljenog domaćeg trenera u finalu je čekao Berkane, trenutno trećeplasirana momčad marokanskog prvenstva.

A ona je danas osvojila navedeni trofej minimalnom pobjedom.

Strijelac pogotka koji se pokazao pobjedničkim bio je Issoufou Dayo u 15. minuti susreta. Iz slobodnog udarca ubacio je Omar Namsaoui, obrana Pyramidsa loše je reagirala i propustila odbiti loptu, a ona se nakon gužve odbila od spomenutog braniča iz Burkine Faso i završila u mreži. Berkane je u 89. minuti ostao s igračem manje kada je pocrvenio Bakr El Helali, ali vodstvo je zadržano…

Čačić je, inače, prošlu sezonu završio na trećem mjestu egipatskog prvenstva, a sada mu je trofej bio nadomak ruke. Ipak, nije došao, a možda bude još prilika…