Hajdukovi juniori pobijedili su Manchester City na Poljudu

Bijeli su izborili četvrtfinale Lige prvaka mladih

Hajdukovi juniori pobijedili su na Poljudu Manchester City 2-1 u utakmici osmine finala Lige prvaka mladih.

Utakmica je otvorena jako dobrom prilikom za Hajduk. U šestoj minuti Jere Vrcić izašao je sam pred Georgea Murryja-Jonesa, Cityjeva vratara, ali je sa 16 metara pucao nedovoljno dobro, odnosno Murray-Jones uspio je obraniti njegov udarac.

City je imao posjed, ali ne i rješenja prema naprijed i do 33. minute Hajduk je imao prednost od 2-0.

U 26. minuti Cityjev vratar istrčao je na dugu loptu izvan kaznenog prostora i nakon čišćenja ostao u brisanom prostoru, a Roko Brajković je iz prve i s 20-ak metara poslao loptu u praznu mrežu za 1-0.

Sedam minuta kasnije Noa Skoko odigrao je još jedan sjajan pas, vanjskom, ovaj put za Matu Antunovića koji je zavrtio Cityjeva stopera pa lijevom nogom zakucao loptu u bliži kut za povećanje vodstva na 2-0.

Hajduk uglavnom nije imao problema s branjenjem, no u 45. minuti Carlos Borges probio je lijevu stranu pa odigrao povratnu loptu za Oscara Bobba koji je lijevom nogom iskosa pogodio dalji kut i smanjio na 2-1.

City je u drugom dijelu nastavio dominirati posjedom. Hajduk je izgledao poljuljano na otvaranju drugog dijela, ali nakon 10-ak minuta Cityjeve napade ponovno je počeo rutinski odbijati. Za rijetke lopte koje su upućene u okvir Hajdukova gola bez problema se pobrinuo Borna Buljan.

Hajduk se držao i više nego dobro, a u 83. minuti Finlay Burns zaradio je crveni karton, odnosno drugi žuti u naguravanju s Vrcićem.

Osim jednog prekida i nezgodne situacije u sudačkoj nadoknadi, kada je u čistoj šansi skinuta lopta s noge Willu Dicksonu, City prave pilike nije imao. Četvrtfinale je tu.