Hrvatska pomela Kinu u Dohi. Sada je čeka borba sa Srbijom za polufinale

Barakude su slavile s 22-4

Hrvatska je danas u Dohi pobijedila Kinu u utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva u vaterpolu. Reprezentativci su uoči susreta bili favorizirani, a to su i opravdali u bazenu. Pobjeda niti u jednom trenu nije bila pod upitnikom, a na kraju su Barakude slavile s visokih 22-4.

Odabranici Ivice Tucka već su na samom početku pokazali koliko su kvalitetniji sastav; otišli su na 3-0, a prvu četvrtinu završili s čak pet pogodaka, iako su i primili dva. U drugoj je utakmica efektivno bila odlučena jer je Hrvatska ponovno utrpala pet komada, a primila samo jedan. Na poluvrijeme se, dakle, išlo s 10-3 za Hrvatsku.

Unatoč tome, ne samo da nije bilo opuštanja, već su hrvatski vaterpolisti u trećoj četvrtini odigrali još i bolje; zabili su šest pogodaka i primili jedan. Posljednja četvrtina, u koju se ušlo sa 16-4 za Hrvatsku, bila je samo formalnost.

U posljednjoj četvrtini Hrvatska je također bila dominantna; do kraja utakmice u listu strijelaca su se upisali svi igrači osim golmana. Hrvatska je posljednji period igre završila sa 6-0 i na kraju slavila s ogromnih 18 pogodaka razlike.

Hrvatska je tako osigurala put u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, na megdan velikom rivalu Srbiji. Time je ispunjen i proklamirani cilj izbornika, plasman na Olimpijske igre u Parizu. Četvrtfinale je na rasporedu u utorak.