Hrvatska u finalu

Hrvatski reprezentativci u polufinalu Eura pobijedili su Mađarsku s 11-8

Hrvatska je pobijedila Mađarsku i izborila novo, drugo uzastopno, finale Europskog prvenstva u vaterpolu. Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Mađarsku s 11-8 i sada ih čeka veliko finale protiv Španjolske.

Prvi gol na utakmici zabio je Konstantin Harkov za Hrvatsku. Mađari su izjednačili s igračem više preko Gerge Feketea, ali Ante Vukičević vraća Hrvatsku u vodstvo. Prva četvrtina je završila 2-2, nakon što je Vince Vigvari zabio drugi mađarski gol.

U drugoj četvrtini Mađari nisu uspjeli zabiti niti jedan gol; posebno je bila efektna obrana Marka Bijača Vigvariju pri rezultatu 3-2. Za Hrvatsku su zabijali Jerko Marinić-Kragić i Loren Fatović. Na poluvrijeme se otišlo s 4-2 i dva pogotka prednosti za Hrvatsku.

Na početku treće četvrtine oba napada su malo kašljucala. I Hrvatska i Mađarska imale su probleme s realizacijom s igračem više; Hrvaatska je prva dva gola zabila iz peteraca Marinić-Kragića, ali je proradio i mađarski napad tako da se do kraja četvrtine igralo gol na gol.

Hrvatska je imala posljednji napad da zadrži dva gola prednosti, ali Luka Bukić je promašio šut. Treća četvrtina bila je prva na utakmici u kojoj su Mađari zabili više golova, ali se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 7-6 za Hrvatsku.

Hrvatskoj je pripao prvi napad u posljednjoj četvrtini i Luka Lončar odmah zabija za povratak na dva razlike. Mađari nakon toga nisu iskoristili dva posjeda, a Fatović zabija za tri razlike. Mađari su konačno proradili u sljedećem napadu, kada Adam Nagy zabija svoj treći gol na utakmici za 9-7. Međutim, ubrzo Zvone Butić iz kontre zabija za 10-7 i povratak na tri razlike nešto više od tri minute prije kraja.

Mađari se nisu predavali do samog kraja, ali nadoknaditi tri razlike u tri minute bio je nemogući zadatak. Kada je Josip Vrlić u posljednjoj minuti zabio za 11-7, bilo je jasno da je priči kraj. Vigvari je do kraja uspio smanjiti na 11-8, ali to je bilo to. Branitelj naslova ide u finale protiv starog rivala, Španjolske.