Hrvatska vaterpolska reprezentacija sjajnom je igrom u drugom dijelu slavila u četvrtfinalu Eura

Hrvatska - Grčka 13-8

Barakude i dalje ostaju među najboljim vaterpolistima Starog kontinennta, hrvatska vaterpolska reprezentacija ušla je u polufinale Europskog prvenstva. Sjajnom igrom u drugom poluvremenu upisana je pobjeda od 13-8 nad Grčkom te ostvaren plasman među četiri posljednja sastava na ovom turniru, a Hrvatska je napravila i još jedan korak prema obrani naslova osvojenog pretprošlog ljeta u Splitu.

Nakon uvodnih osam minuta utakmice, rezultat je bio neriješen, svaka momčad postigla je po tri pogotka (3-3). Barakude su povele preko Konstantina Harkova, naturalizirani ruski vaterpolist popravio je grešku nakon promašenog peterca. No, onda su do preokreta i vodstva u dva navrata stizali Grci, da bi Jerko Marinić Kragić silovitim udarcem sve opet vratio u egal prije početka druge dionice.

U tom periodu su čvrste bile obrane na obje strane bazena, a pogotovo se iskazao naš golman Marko Bijač s čak četiri velike obrane zaredom. No, niti on nije mogao zaustaviti nalet raspoloženih i plivački bolje nastrojenih Grka, koji su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću od 6-5. Dakako, nije se nimalo svidjelo izborniku Ivici Tucku, podosta je bio bijesan tijekom pauze na sredini utakmice.

I u trećoj četvrtini nastavila se tvrda igra, teško se netko mogao odvojiti na više od jednog gola razlike. Srećom, prva je do toga došla Hrvatska, i to tek na ulasku u posljednje dvije minute ove dionice. Barakude su to ostvarile s četiri uzastopna zgoditka, redom su zabijali Luka Lončar, Ante Vukičević te Marinić Kragić u dva navrata, koji je svojim četvrtim večerašnjim pogotkom postavio rezultat od 9-6.

To je ujedno bio i rezultat na ulasku u posljednju dionicu , pa je tako Grčka ostala bez gola u trećoj četvrtini utakmice. Ova sjajna serija hrvatske nacionalne vrste nastavila se i tom dijelu igre, Lončar te dvaput Loren Fatović praktički su riješili pitanje pobjednika te povisili na fantastičnih 12-6 manje od pet minuta do kraja. Vremena za neki grčki preokret više nije bilo, a slavlje na bazenu Mladost moglo je početi.

Najefikasniji je u hrvatskim redovima bio Jerko Marinić Kragić s četiri pogotka, tri je na kraju skupio Fatović, po dva Vukićević i Lončar, a jednog Harkov te Rino Burić. Što se tiče Bijača, u konačnici je skupio sjajnih devet obrana, odnosno više je imao obranjenih pokušaja grčkih igrača nego što je lopta završila u njegovoj mreži.

Tucakov sastav ostvario je time novi sjajan rezultat na velikim natjecanjima, a mogla bi ovih dana izboriti i plasman na Olimpijske igre u Parizu. Na putu do velikog finala, u nedjelju će im stajati Mađarska, koja je podosta pomiješanim kadrom stigla na EP te pomalo i iznenađujuće u ranijem terminu danas nakon peteraca svladala Srbiju (15-14).