Igor Tudor debitirao je na Veroninoj klupi i pobijedio Mourinhovu Romu

Verona - Roma 3-2

Igor Tudor odradio je svoju prvu utakmicu kao Veronin trener.

Debi na klupi kluba koji je prvenstvo otvorio s tri poraza bio je uspješan, a na domaćem terenu pobijeđena je Roma rezultatom 3-2.

Nakon dvije prilike za Veronu i jednu za Romu, do vodstva su prvi stigli gosti kada je u 36. minuti Lorenzo Pellegrini zabio za 1-0 na asistenciju Ricka Karsdorpa.

Do kraja poluvrijeme nismo vidjeli previše toga, ali Verona se u utakmicu u drugom dijelu brzo vratila. U 49. minuti Antonin Barak pospremio je odbijanac u mrežu za 1-1, a pet minuta kasnije Gianluca Carpari pogodio je s ruba kaznenog prostora za 2-1. U 58. minuti Ivan Ilić zabio je autogol, a pobjedu je Veroni donio Davide Faraoni koji je u 63. minuti sjajno zabio za 3-2.

U 72. minuti Caprarijev udarac s ruba šesnaesterca obranio je Rui Patricio i to je bilo više-manje to. Roma je pokušala doći do boda, ali nije uspjela i nakon pet minuta sudačke nadoknade Tudor je svoju novu avanturu u Italiju otvorio na najbolji mogući način.

Nikola Kalinić odradio je zadnjih 25 minuta utakmice kao zamjena Giovanniju Simeoneu.