Kako je Getafe hakirao nogomet: 42 i pol minute čiste igre protiv Ajaxa bilo je dovoljno za pobjedu

Slične brojke španjolska momčad postiže i u Primeri

Došlo je do glitcha u nogometnom Matrixu.

Jučer smo Getafe nazvali budžetnom verzijom Atlética, a evo i dodatnih razloga zašto je to tako…

Ajax je sinoć na Coliseumu pao bez ispaljenog metka, a domaća je momčad u cijeloj utakmici kompletirala 120 dodavanja. Kopljanici su ih imali 305 i izgubili 2-0 bez udarca u okvir gola. Getafe ih je, s druge strane, uputio četiri.

Ako to usporedimo s Atléticovim ovotjednim ogledom protiv Liverpoola, naići ćemo na vrlo slične brojke. Madridska je jedanaestorka u utorak navečer kompletirala 167 dodavanja naspram gostujućih 620, imala je dva udarca u okvir gola, a Redsi?

Pogađate, također nula.

Getafe je otišao i korak dalje u svojoj tvrdoj genijalnosti. Na sinoćnjem susretu lopta je provela u igri tek 42 minute i 36 sekundi, što je drugi najkraći period čiste igre u Europskoj ligi još od 2009. godine. Uzmimo i u razmatranje aktualnu sezonu La Lige. U njoj je Getafe dosad odigrao dva ogleda s ukupno 38 minuta čiste igre, a, nakon 24 kola, lopta je u igri za navedeni klub provela pet sati manje u odnosu na Barcelonine utakmice.

Kada se to zbroji, ispada da je Getafe odigrao tri susreta manje u odnosu na katalonsku momčad. Zvuči nevjerojatno, zar ne?

“Dobrodošao u pustinju stvarnoga”, pozdravio je onomad Nea Morpheus, isto onako kako je Pepe Bordalás sinoć iz cipela izuo Ten Hagovu momčad, otvarajući mu vrata u svijet koji je teško pojmljiv.

Strpljenje je gorko, ali plodovi su slatki…