Lokomotiva je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo

Utakmica je u 69. minuti nakratko prekinuta zbog nestanka struje

Nakon što je na otvaranju prvenstva uzela bod protiv Hajduka u Kranjčevićevoj, Lokomotiva je u drugom kolu HNL-a u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo 2-1.

Lokosi su do pobjede stigli u završnici utakmice koja je trajala duže nego što je trebala. Naime, u 69. minuti susret je nakratko prekinuti zbog nestanka struje, kod rezultata 1-1. U 89. minuti ‘nastavka’ Josip Pivarić zabio je na koncu iz blizine za 2-1, nakon kasnije, dugačke VAR provjere zbog potencijalnog zaleđa.

Lokomotiva je povela u 22. minuti iz vjerojatno jedine potpuno čiste prilike u prvom poluvremenu. Za 1-0 zabio je Enes Cokaj koji je glavom u mrežu pospremio ubačaj s desne strane Branimira Cipetića.

Slaven je do izjednačenja stigao u 66. minuti nakon što je Ivan Krstanović s bijele točke zabio svoj 110. gol u HNLu-. Cipetić je napravio grešku pa penal skrivio tako što je srušio Matea Monjca.

U 69. minuti nestalo je struje, pauza je trajala devet minuta i Lokomotiva je na koncu stigla do pobjede zahvaljujući Pivarićevom golu. I dok je prekid zbog struje trajao devet minuta, VAR provjera trajala je šest minuta… Ali gol je priznat i Lokosi su stigli do četvrtog boda u dva kola.