Luka Modrić sinoć je ostvario još jedan povijesni doseg i pokupio hrpu pohvala

Sudjelovao je i u novoj pobjedi za Real Madrid (1-0)

Petak navečer je podosta neobičan termin za utakmice Real Madrida, no baš sinoć je Kraljevski klub odigrao svoj dvoboj u sklopu 33. kola La Lige. Dakako, momčad koju vodi trener Carlo Ancelotti htjela je uloviti čim više odmora i pripreme za nadolazeći sraz s Bayernom u sklopu Lige prvaka, a generalna proba prošla je vrlo dobro.

Luka Modrić od prve je do 84. minute sudjelovao u minimalnoj pobjede (1-0) svoje ekipe na gostovanju kod Real Sociedada, čime se prednost ispred Barcelone povećala sad već na čak 14 bodova. Katalonski velikan odigrat će još samo šest utakmica, pa je Real sad sve bliže novoj ligaškoj tituli.

Gostujući junak postao je mladi turski ofenzivac Arda Güler, u 29. minuti postigao je taj jedini zgoditak na sinoćnjoj utakmici. No, jedna od glavnih priča večeri svakako je i još jedan vrlo dobar Modrićev nastup, u kojem se i ponovno upisao u povijesne knjige. Naime, sad je došao do brojke od čak 527 nastupa za Real Madrid, čime je na vječnoj ljestvici stranih igrača tog kluba skočio na treće mjesto.

Točnije, s tim se učinkom izjednačio s legendarnim Brazilcem Robertom Carlosom, dok su ispred njih još dvije klupske ikone. To su bočni igrač Marcelo s 546 nastupa te francuski napadač Karim Benzema, s točno 648 odigranih utakmica u bijelom dresu. Opet je Modrić dobio podosta pohvala za svoj nastup, uključujući i one koje mu je uputio trener Ancelotti.

“Baš kao i u prethodnim utakmicama, Luka je pokazao da se nalazi u optimalnoj fizičkoj formi. U drugom poluvremenu je dobro vladao loptom, čime nam je pomogao u izbjegavanju Sociedadovog pritiska. Njegova kondicija je spektakularna, pa bi opet mogao zaigrati već i u utorak”, kazao je Ancelotti te tako dao i kratku najavu sraza na Allianz Areni.