Madridska upornost: šest je od 16 Realovih golova ove sezone postignuto nakon 85. minute

Pola je njegovih dvoboja i odlučeno u završnoj fazi utakmice

Nogometna se utakmica igra svih 90 minuta, do posljednjeg sučevog zvižduka. To su već odavno shvatili brojni suparnici njemačkih klubova ili reprezentacije te zemlje, često naglašavajući njihov mentalitet i upornost.

Iako u svojim redovima od Nijemaca ima samo Tonija Kroosa, Real Madrid ove sezone igra baš do posljednje sekunde, ali i zabija u tom završnom dijelu susreta. Čak šest je od 16 pogodaka te momčadi na početku ove sezone palo nakon 85. minute, a i polovina njih je odlučena nakon tog perioda. Uz trend sve duljih sudačkih nadoknada u La Ligi, Real bi u ovoj rubrici mogao upisati sve više golova do kraja sezone.

Tako je momčad koju vodi Carlo Ancelotti nakon isteka 85. došla do boda kod Levantea, konačnih je 3-3 postavio Vinícius Júnior. Nova su dva takva slučaja kasne promjene rezultata i ishoda stigla prošlog tjedna, u Ligi prvaka te ponovno u domaćem prvenstvu. Rodrygo je bio sretni strijelac na San Siru, kada je minimalnom pobjedom (1-0) svladan Inter, dok su sinoć Realovi igrači u potpunosti preokrenuli susret.

Na ulasku u tu 85. minutu, Valencia je još uvijek imala minimalno vodstvo, a onda je najprije izjednačio Vinícius, a za novo slavlje se pobrinuo Karim Benzema, u 88. minuti. Tako bi Ancelottijeva momčad, da se gleda samo rezultat do 85., imala četiri boda manje u La Ligi te ostala bez važne pobjede u Ligi prvaka.

Upornost se uistinu isplati, barem Realu…