Mala truba svira dalje: Ibiza je u Kupu bila na pragu produžetaka, ali Bilbao je zabio za pobjedu

Trećeligaš nije bio daleko od novog iznenađenja u Kupu kralja

Španjolski trećeligaš UD Ibiza u prošlom je kolu Kupa kralja u bogatoj utakmici svladala Celtu rezultatom 5-2 i tako srušila očekivanja mnogih, a večeras ju je na domaćem terenu u nastavku tog natjecanja čekao još jedan kapitalac iz La Lige; novopečeni osvajač nacionalnog Superkupa, Athletic Bilbao koji je izlaskom na travnjak prošao kroz zasluženi špalir.

U prvih 10-ak minuta nismo vidjeli ama baš nikakve šanse, no već nas je u 11. domaćin trgnuo; Javi Pérez opalio je s ruba kaznenog prostora nakon izgubljene lopte gostujuće ekipe i poentirao za Ibizino vodstvo, a to mu je bio drugi ovosezonski zgoditak; u spomenutom ogledu s Celtom također je poentirao…

Bilbao je do kraja poluvremena preuzeo posjed tražeći izjednačenje, ali u prvih 45 minuta nije uspio ubilježiti niti jedan udarac u okvir vrata. Situacija se promijenila tek u sedmoj minuti nastavka kada je za poravnanje pogodio Raúl García na asistenciju Ikera Muniaina. Dugogodišnji Atléticov veznjak najbolje se snašao u skoku prilikom gostujućeg kornera, a Marcelino je imao još 40-ak minuta za ugrabiti sljedeći krug.

Činilo se kao da mu neće uspjeti i da će dočekati produžetke. Ibiza je u 60. minuti zabila za 2-1 preko Kikea Lópeza koji je utrpao loptu u gol, no sudac Pablo González Fuertes procijenio je da je strijelčev suigrač zasmetao gostujućem vrataru Jokinu Ezkieti. Bilbao je u većem dijelu nastavka imao određenu inicijativu, ali nije uspijevao doći do velikih prigoda zahvaljujući dijelom i koncentriranoj Ibizinoj obrani.

Međutim, u zadnji čas Athletic je osigurao prolazak dalje. U drugoj minuti sudačke nadoknade Unai Núñez pronašao se na prvoj vratnici poslije ubačaja s desne strane i zabio za konačnih 2-1 gostiju, a Juan Carlos Carcedo mogao se ugristi za usnu. Dugogodišnji pomoćnik Unaija Emeryja bio je jako blizu ostvarivanju dodatnih pola sata, no Marcelinovi momci ipak su riješili stvari prije nego što se to dogodilo. Zanimljivo, spomenuti gubitnik i pobjednik tako je postao prvi Bilbaov trener u više od 80 godina koji je slavio u prve tri gostujuće utakmice.