Miriše na proljeće

Dinamo je u Austriji stigao do velike pobjede nad WAC-om

U četvrtom kolu Europa lige, u najvažnijoj utakmici dosadašnjeg dijela sezone, Dinamo je u gostima pobijedio Wolfsberger AC 3-0. Pobjedom (1-0) Dinama završila je i utakmica dvije momčadi u posljednjem kolu, na Maksimiru, i Dinamo se sada, uz dvije pobjede i dva remija, nalazi na korak do drugog europskog proljeća u nizu. I to s gol razlikom 4-0.

Do same završnice prvog poluvremena nismo vidjeli puno toga, točnije nismo vidjeli ništa. Wolfsberg je imao nešto veći posjed, i dojam je bio nešto bolji, ali to je ionako bilo relativno, s obzirom na to da se lopta uglavnom nabijala po sredini terena.

Jedinu ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu Wolfsberg je složio u 16. minuti kada je Mario Leitgeb potegnuo s ruba kaznenog prostora pod gredu, ali ne dovoljno jako i Dominik Livaković obranio je njegov udarac.

Nakon toga, opet uglavnom ništa, sve do same završnice prvog poluvremena, kada je Dinamo u manje od četiri minute zapucao tri zicera.

Prvo je u 42. minuti Bruno Petković petom iz neposredne blizine jedan odbijanac pokušao pospremiti u mrežu, ali je njegov udarac obranio Manuel Kuttin. Kuttin je još jedan zicer skinuo i dvije minute kasnije, ovoga puta Arijanu Ademiju koji je također nakon ubačaja s lijeve strane i s pet metara mogao dovesti Dinamo u vodstvo.

Poluvrijeme je na koncu, u prvoj minuti sudačke nadoknade, zatvoreno još jednim Ademijevim promašenim zicerom. Ademi je sada pucao s deset metara i preko gola.

Dinamo je trebao zabiti nešto od ovoga, ali nije, a utjehu je barem mogao pronaći u tome što sedmo poluvrijeme u nizu u Europa ligi nije primio gol.

Drugo poluvrijeme otvoreno je s dvije poluprilike na obje strane i onda je Lovro Majer u 60. minuti uspio napraviti ono što Petković i Ademi nisu u završnici prvog poluvremena. Obrana Wolfsberga nije dobro očistila ubačaj Lirima Kastratija s desne strane, na odbijanac je natrčao Majer i s desetak metara snažnim udarcem probio Kuttina za 1-0.

U 69. minuti Livaković je sjajno obranio udarac glavom Darija Vizingera, a šest minuta kasnije Dinamo je Wolfsbergu zadao konačan udarac. Zadao ga je, točnije, Petković koji je postigao svoj prvi gol nakon listopada i doveo Dinamo u vodstvo od 2-0.

Dinamo je osvojio loptu na 30-ak metara, Ademi je zatim stigao do peterca Wolfsberga i odigrao povratnu loptu za Petkovića koji ju je ubacio u praznu mrežu.

Pobjedu je u prvoj minuti sudačke nadoknade golom za 3-0 zapečatio Luka Ivanušec i Dinamo je stigao na korak do drugog europskog proljeća u nizu. Osvojen je osmi bod u Europa ligi. Feyenoord koji je remizirao (0-0) s CSKA-om ima pet, Wolfsberg četiri, a CSKA tri.