Na korak do finala Zapada: Chris Paul je u sjajnoj završnici utakmice doveo Sunse do 3-0 u seriji

Denver Nuggets - Phoenix Suns 102-116

Momčad Phoenix Sunsa vrlo je blizu konferencijskog finala, slavila je i u prvoj od dvije utakmice u Denveru, rezultatom 116-102 svladali su Nuggetse. Tako će se, vrlo vjerojatno, prvi put nakon 11 godina boriti za naslov na Zapadu, te su 2010. godine ipak bili bolji kasniji prvaci, Los Angeles Lakers.

Ponovno je sinoć, kao i u prethodnim utakmicama ove polufinalne serije, u samoj završnici zablistao Chris Paul, 16 je od svojih konačnih 27 poena ubacio u drugom poluvremenu utakmice.

Na odličnom je učinku Paul i u samoj posljednjoj četvrtini u ovoj rundi doigravanja, uz 30 poena ima i osam asistencija. Tome je pridodao i savršen postotak šuta za tri poena (4/4), a umalo i za dva poena (8/9), bez ijedne izgubljene lopte.

Pridružio mu se opet i Devin Booker, uz četiri asistencije je imao i 28 poena, dok je Dario Šarić upisao sedam poena i četiri skoka.

Ponovno su Sunsi neutralizirali odličnu večer Nikole Jokića, koji je uz 32 koša imao i 20 skokova te 10 asistencija. Tek je treći igrač s takvim brojkama u NBA doigravanju, dosad su to imali samo Kareem Abdul-Jabbar i Wilt Chamberlain.

Kao i prošloj utakmici ove dvije momčadi, Denver je vodio tek na samom početku, i to minimalno (3-2). Najviše su se približili Sunsima krajem prvog poluvremena, bilo je tada samo četiri poena razlike, no Šarić i njegovi suigrači mirno su plovili do još jedne pobjede.

Narasla je prednost sredinom posljednje dionice na 20 koševa razlike, a onda je Phoenix stao na kočnicu te mirno priveo susret kraju. Priliku za ‘metlu’, odnosno najbrži završetak playoff-serije će imati u noći s nedjelje na ponedjeljak, ponovno u Ball Areni u Denveru.