Nakon jučerašnjeg srebra, Anamaria Govorčinović osvojila je i svjetsku broncu

Hrvatska kajakašica niže uspjehe u Halifaxu

Hrvatska kajakašica Anamaria Govorčinović proživljava sjajne dane u kanadskom Halifaxu. Nakon što je jučer osvojila srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u utrci na 500 metara, danas je na 1000 osigurala još jedno odličje i to ono brončano.

Govorčinović je pružila odličan nastup; do polovice utrke držala se na petom mjestu, ali zatim se popela na treće i ušla u cilj s 5.96 sekundi zaostatka za Australkom Alyssom Bull koja je osvojila zlato vremenom 4:27.65. Srebro, s druge strane, odlazi Eszter Rendessy iz Mađarske koja je zaostajala 1.31 sekundu.

Što se tiče naše kanuistice Vanese Tot, ona je osvojila šesto mjesto u utrci jednokleka na 500 metara, a na 200 metara je bila osma. Danas je, nažalost, imala tek 30 minuta razmaka između utrka; kada je bilo jasno da na 200 metara ne može doći do medalje, pokušala je uštedjeti energiju za 500, a ondje je jedno vrijeme bila u borbi i za četvrti plasman. Ipak, naposljetku je pala za dva mjesta.