Nije pomogao ni sjajni Božić. Zadar izgubio bitnu utakmicu u ABA ligi

FMP je bio bolji sa 75-72

U susretu 25. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na Višnjiku pred 3.500 gledatelja izgubio od FMP-a sa 75-72, upisavši 11. poraz, dok je beogradski sastav ostvario devetu pobjedu. Bila je ovo za Zadrane važna utakmica u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja, no odabranici Danijela Jusupa su upisali i drugi uzastopni poraz, nakon što su prije šest dana izgubili od Borca u Čačku.

Zadranima prije početka doigravanja ostaje još gostovanje na Partizanovom parketu i sve je izglednije kako će u doigravanje sa šeste pozicije. Rasterećeni gosti, koji su bili bez rezultatskog pritiska, bez opasnosti za ispadanje, ali i bez izgleda za playoff, bolje su ušli u susret. Poveli su 6-0, a nakon šest minuta igre imali su deset poena viška.

Zadar je do kraja prve dionice uspio smanjiti na samo četiri koša minusa, da bi u drugoj dionici okrenuo rezultat i stigao do plus sedam. U trećoj četvrtini domaćin je imao i devet razlike, no FMP je do kraja dionice stigao do koša prednosti.

Zadar se nametnuo na početku posljednje četvrtine stigavši do sedam koševa razlike, međutim domaća momčad nikako nije uspijevala prelomiti susret.

FMP je dvije minute prije kraja smanjio na samo koš zaostatka, a potom tricom Matica Rebeca 34 sekunde prije kraja poveo sa 73-71. Nakon što je Zadar promašio tricu, Jovan Novak je realizirao jedno slobodno bacanje za 74-71. Uslijedila je nova promašena trica domaćina, no Karlo Žganec je uhvatio loptu i dobio dva slobodna bacanja pogodivši samo jedno za 72-74.

Tri sekunde prije kraja i Ranko Simović je na suprotnoj strani realizirao samo jedno bacanje za 75-72. Zadru su ostale dvije sekunde za tricu i produžetak, no Luka Božić nije uspio pogoditi sa svoje polovice i bodovi su otišli u Železnik.

FMP su do pobjede predvodili Ognjen Kuzmić s 18 poena i 11 skokova, Rebec je ubacio 16, a Demetre Roberts je dodao 12 koševa. Kod Zadra najefikasniji je bio Božić s 26 poena, šest skokova i pet asistencija, dok su Lovro Mazalin i Dario Drežnjak ubacili po 11.