Niz je nastavljen: Lovrić je s dva gola odveo Goricu do pobjede protiv Lokomotive

Nakon četiri kola Gorica je na maksimalnom učinku...

Četiri utakmice i četiri pobjede.

Gorica je u četvrtom kolu nastavila pobjednički niz na otvaranju nove sezone HNL-a nakon što je u Kranjčevićevoj pobijedila Lokomotivu 2-1.

Iako je Lokomotiva tijekom pauze uspjela zbiti redove, Goricu je prema nova tri boda pogurao Kristijan Lovrić u 32. minuti iz slobodnog udarca. Lovrić je zapravo uputio ubačaj s lijeve strane u kazneni prostor Lokomotive, lopta je bila previsoka za sve koji su je čekali u šesnaestercu, ali je na koncu završila u mreži. Debitant Alex Dos Santos reagirao je prekasno i Gorica je došla u vodstvo.

U četvrtoj minuti utakmice Lovrić iz slobodnog udarca s 25 metara nije ubacivao, nego pucao prema golu, ali lopta je očešala stativu.

Iduću pravu priliku imala je Lokomotiva kada je u 16. minuti Kristijan Kahlina sjajno obranio udarac glavom Stipe Markovića. U 27. minuti je pak Fran Karačić u kontri četiri-na-dva za Lokomotivu donio krivu odluku i iskosa (neuspješno) pucao po golu.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Gorica koja je mogla povesti 2-0 u 53. minuti, ali Ognjen Mudrinski bio je neprecizan iz jako dobre situacije.

Gorica je tražila izjednačenje, ali bez konkretnih poreza u završnici i Gorica u obrambenoj fazi uglavnom nije imala posebnih problema. Štoviše, u 85. minuti Lovrić je ponovno zabio iz slobodnog udarca za 2-0. Četiri minute kasnije Karačić je uspio smanjiti na 2-1 (također iz ‘slobodnjaka’), ali Lokomotiva do boda nije uspjela stići.

U idućem će kolu Gorica pak dočekati Istru pa bi vrlo lako i nakon pet kola mogla imati maksimalan učinak. Lokomotiva pak ostaje na sedmom mjestu sa samo četiri osvojena boda iz četiri utakmice.