Od strepnje do razbijanja: Cavani je predvodio Manchester United do pobjede nad Romom

Manchester United - Roma 6-2

U prvoj utakmici polufinala Europa lige Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Romu 6-2.

Najblaže rečeno sadržajnu utakmicu obilježio je Edinson Cavani koji je asistirao za prvi gol Uniteda, zabio iduća dva i zatim izborio penal za četvrti pa asistirao za šesti. Roma je pak u prvom poluvremenu, koje je završila s prednošću od 2-1, zbog ozljeda morala napraviti tri izmjene, uključujući i onu golmana, kada je u 28. minuti Paua Lopeza morao zamijeniti Antonio Mirante.

United je poveo u devetoj minuti nakon sjajne akcije koju je započeo Paul Pogba, nastavio Cavani i asistirao za Brunu Fernandesa koji je iz blizine prebacio Lopeza za 1-0. No, samo pet minuta kasnije Pogba je u pokušaju bloka ubačaja s desne strane u klizećem startu slučajno skrivio penal igrajući rukom na gol-aut liniji, a penal je u 1-1 pretvorio Lorenzo Pellegrini. A u 34. minuti Pellegrini je s lijevog krila i namjestio zicer Edinu Džeki za 2-1…

Cavani je u samoj završnici prvog poluvremena zapucao čisti zicer za 2-2, no nije mu dugo trebalo da se iskupi. U 49. minuti pospremio je pas Fernandesa u rašlje, a 15 minuta kasnije pokupio odbijanac i iz blizine zabio za 3-2. U 71. minuti izborio je penal iz kojeg je Fernandes zabio za 4-2.

Romu su dokrajčili Pogba golom glavom na asistenciju Fernadesa u 75. minuti i Mason Greenwood sjajnom završnicom u 87. minuti na asisnteciju Cavanija, iz kontre nakon auta koji je izvela Roma. Cavani, Fernandes i Pogba odigrali su sjajne partije, Roma kao da se potpuno raspala nakon drugog primljenog i na koncu smo praktički već večeras dobili prvog finalista ovogodišnjeg izdanja Europa lige…

Nije 7-1, kao 2006. u Ligi prvaka, ali bit će sasvim dovoljno.