Ovo bi moglo biti posebno poetično. Je li gradski rival izbio Liverpoolu titulu iz ruku?

Everton je pobjedom od 2-0 razveselio Arsenal i City

Veliki troboj za naslov prvaka u Premier ligi sve više pomalo postaje dvoboj. Već treći put u zadnja četiri kola Liverpool je upisao kiks, a ovaj posljednji posebno će zaboljeti navijače Redsa jer stigao je od jednog od najvećih rivala.

U gradskom Merseyside derbiju Everton je na svom Goodison Parku slavio 2-0, sebe dodatno udaljio od zone ispadanja, a Liverpool ostavio u opasnosti da za Manchester Cityjem potencijalno zaostane i pet bodova kad Građani nadoknade sve.

Baš od početka ništa nije išlo na mlin Redsa, mogli su se naći u zaostatku već u prvih 10 minuta jer Alisson je srušio Dominica Calvert-Lewina kad je ovaj krenuo na gol, a sudac Andy Madley dosudio je penal. No, VAR je spasio Liverpool jer domaći napadač uhvaćen je u zaleđu prije nego je srušen.

Ipak, nastavio je Everton bolje igrati i prijetiti pa je imao dvije sjajne šanse, a napokon je poveo u 27. minuti. Jarrad Branthwaite najbolje se snašao nakon pravog kaosa u 16 metara Redsa. Nakon jednog slobodnjaka bilo je više udaraca, odbijanaca i ubačaja, a kad je jedan šut nekako od Alissona otišao u stativu pa na crtu, strijelac je s linije dobrom reakcijom pogurao u gol.

Mogao je Liverpool izjednačiti do poluvremena preko Darwina ili Luisa Díaza, ali nije to bila večer Redsa. Zato je u ranoj fazi drugog dijela Everton dao i drugi gol i dovršio posao. Calvert-Lewin ovoga puta nije u ofsajdu, najbolje je reagirao glavom nakon kornera i postavio konačnih 2-0.

Liverpool je tako nakon 34 kola na 74 boda. Arsenal na istom broju utakmica ima 77, dok je City na 73 s dvije utakmice manje. Do kraja su tek četiri kola za Redse pa se čini da Jürgenu Kloppu naslov polako klizi iz ruku u oproštajnoj sezoni na Anfieldu…