Ovom Bayeru očito baš sve ide od ruke. Pogledajte kako je opet očuvao svoj san na životu

Novi njemački prvak ponovno se spasio u zadnjim sekundama

Bayer se u dosadašnjem dijelu sezone u više navrata od poraza spašavao praktički u posljednjim minutama, pa čak i sekundama. Tako je uoči ovog vikenda, odnosno 31. kola Bundeslige, nanizao čak 45 utakmica u svim natjecanjima bez ijednog poraza. Klub iz Leverkusena već je odavno osigurao ligašku titulu, kao i finale njemačkog kupa te poluzavršnicu Europa lige.

No, sigurno je taj status neporaženosti kroz čitavu sezone nešto što trenera Xabija Alonsa i njegove igrače interesira, a opet je i večeras bilo vrlo blizu da se taj san okonča. Jedna od posljednjih većih prepreka do tog cilja bio je domaći sraz s trećeplasiranim Stuttgartom, koji je danas sve do sedme minute sučeve nadoknade vodio s 2-1, da bi na kraju ipak i on ostao bez pobjede nad Bayerom.

Prva tri zgoditka u ovoj su utakmici pala u drugom poluvremenu, i to u razmaku od samo 14 minuta. Najprije su do njega došli gosti, domaću mrežu načeo je Chris Führich u 47. minuti. Vrlo brzo se već i druga lopta našla u mreži golmana Lukáša Hrádeckog, za što je zaslužan Deniz Undav i njegov gol iz 56. Nadu je domaćima vratio Amine Adli, samo pet minuta poslije, ali više nije bilo snage za povratak.

Doduše, branič Odilon Kossounou u 78. je poravnao rezultat, no taj je zgoditak poništen zbog zaleđa u tijeku akcije. Ostala je momčadi iz Leverkusena tad još samo nada da bi eventualno u sudačkoj nadoknadi mogli doći barem do poravnanja, kao podosta puta tijekom ove sezone. Sad je to već i pomalo nevjerojatno, no u sedmoj minuti sučevog dodatka Robert Andrich svladao je Alexandera Nübela.

Dakako, i sad je opet uslijedilo veliko slavlje zbog ovog kasno uhvaćenog boda, baš kao i prošlog vikenda u gostima kod Borussije Dortmund (1-1). Alonsove trupe sad su već ozbiljan miljenik sreće, a možda je to i do njihove upornosti te igre do zadnjih sekundi…