Pod dugačkom sjenom Superlige: Leeds i Liverpool podijelili su bodove na Elland Roadu

Leeds - Liverpool 1-1

Na kraju dana, malo o nogometu u užem smislu riječi, ako je tako nešto uopće moguće.

Pod dugačkom sjenom svega onoga što se događalo u posljednjih malo manje od 24 sata oko formiranja Superlige, Leeds i Liverpool odigrali su na Elland Roadu utakmicu 32. kola Premier lige koja je završila rezultatom 1-1.

Liverpool je odigrao dobro prvo poluvrijeme i poveo u 31. minuti kada je Trent Alexander-Arnold izbačen na desni rub kaznenog prostora sjajnim dodavanjem Dioga Jote, odakle je pak poslao loptu u sredinu, gdje ju je u praznu mrežu ubacio Sadio Mané.

Leeds je pak odigrao furiozno drugo poluvrijeme, u njemu imao posjed lopte od 70 posto, promašivao jednu priliku za drugom i na kraju do boda stigao u 87. minuti kada je Diego Llorente centaršut Jacka Harrisona glavom poslao u mrežu za 1-1.

Ukupno, vidjeli smo 29 udaraca prema vratima. A što se tiče Leedsa, stigao je u ovoj utakmici do 50. postignutog i 50. primljenog gola ove sezone. Kao i do 46. boda ove sezone, sedam manje od Liverpoola koji se trenutno nalazi na šestom mjestu, s dva boda minusu u odnosu na West Ham i ono prvo mjesto koje od jučer vodi tko zna kuda točno…