Pogledajte Livakovićeve bravure u raspucavanju. Branio je penale, ali Feneru nije bilo dovoljno

Turci su ispali od Olympiakosa nakon udaraca s bijele točke

Hrvatski nogometaši možda se ovog tjedna nisu pokazali najtočnijima s bijele točke u raspucavanjima, ali zato znamo da su vratari uvijek na razini. Dominik Livaković podsjetio nas je na svoje bravure iz Katara, ali ovoga puta njegovoj momčadi ni to nije bilo dovoljno.

Njegov Fenerbahçe je u osmini finala Konferencijske lige u prvom susretu poražen s 3-2 od Olympiakosa, dok je u uzvratu u Istanbulu rano nadoknadio taj zaostatak. İrfan Kahveci pogodio je već u 11. minuti, a to je ostao rezultat i u preostalih 109 minuta.

U ostatku regularnog dijela i u produžetku nije bilo zgoditaka pa se pristupilo raspucavanju, a tamo nas je Livaković podsjetio da je jedan od najboljih vratara kad su udarci s bijele točke u pitanju.

Skinuo je Zadranin dva penala, Youssefu El Arabiju u drugoj seriji i Rodineiju u petoj, ali ni to nije bilo dovoljno Feneru. Promašivali su i Livakovićevi suigrači, i to oni najbolji i najiskusniji koji bi trebali biti najmirniji.

U prvoj seriji neprecizan je bio Dušan Tadić, a u trećoj Cengiz Ünder. Livaković je potom u petoj dao Feneru šansu i spasio ga je kad je skinuo udarac kojim je Rodinei mogao poslati Grke u polufinale, ali ni Leonardo Bonucci potom nije iskoristio svoju priliku pa je Olympiakos svejedno u polufinalu.

Čitavo raspucavanje i Livakovićeve obrane pogledajte OVDJE.