Poluvrijeme za zaborav: Atlético Madrid i Chelsea zasad bez golova, ali i prilika

Utakmica nije kao ona iz 2012., kad je Atlético osvojio Europsku ligu

Prazna Arena Națională u Bukureštu poprište je, po mnogima, atraktivnijeg ogleda večeri u Ligi prvaka. Na neutralnom terenu sastaju se Atlético Madrid i Chelsea, a rezultat na poluvremenu je 0-0. Kao što se moglo i očekivati, utakmica je tvrda i borbena, s tek pokojom prilkom.

Na tradicionalno defanzivnu postavu i igru Diega Simeonea, Thomas Tuchel odgovorio je s Timom Wernerom i Callumom Hudsonom-Odoijem na krilima te Olivierom Giroudom u samom vrhu napada. To, zasad, ne pomaže – Atleticov obrambeni blok nije popustio gotovo ni sekunde.

S druge strane terena, Luis Suarez vreba svoju šansu. Jedna takva umalo je došla u 15. minutoj, u duelu je uspio otetu jednu loptu, zaletio se prema golu Edouarda Mendyja, poslao loptu za Thomasa Lemara na drugoj strani, ali je ona bila prebrza. Ili je Francuz bio prespor, kako vam drago.

Možda u nastavku Madriđani pronađu inspiraciju, kao i prošli put kada su igrali na ovom stadionu. Bilo je to 2012. godine, kada su rezultatom 3-0 svladali Athletic Bilbao.