Rijeka je dugo lomila, a onda potpuno slomila Goricu. Novi će tjedan dočekati na vrhu HNL-a

Dvoboj na Rujevici završio je 3-0

Ni sedmi put zaredom oni u plavom taboru koji su se nadali kiksu Rijeke ostat će razočarani. Stroj Željka Sopića melje sve redom pa je s 3-0 protiv Gorice i 31. kolo HNL-a zaključio na samom vrhu poretka.

Tko je mislio da će Rijeka ovdje lako do pobjede, grdno se prevario. Željko Sopić bio je primoran na teren poslati jedanaestorku bez Lindona Selahija i Marka Pjace, a gosti su nastupili vrlo hrabro pa u početku gledamo dosta dinamičnu utakmicu, ali sadržajnu ispred oba gola.

Prve su prilike razmijenili Jorge Obregón i Nikola Vujnović bez uspjeha, a onda je Rijeka pomalo počela preuzimati inicijativu i nizati udarce, ali uglavnom iz daljine ili iz slobodnjaka preko Tonija Fruka i Marca Pašalića.

U 38. minuti jako sporna situacija. Bruno Goda podignutom je nogom i đonom uletio Josipu Mitroviću u potkoljenicu. Potencijalno pogibeljan start koji možda vrijedi i crvenog kartona, ali Mateo Erceg ni VAR nisu smatrali shodnim niti označiti običan prekršaj.

U 40. najbolja prilika za Goricu, ali i zaleđe. Da je Vujnović i pogodio mrežu umjesto prečke, ne bi vrijedilo, ali je zato u 45. Niko Janković jedan projektil izvana poslao preko gola. Na poluvremenu tako Rijeka nešto bolja, ali prijeti gotovo pa isključivo s distance.

Mogla je Gorica u ranoj fazi nastavka matirati domaćina i pomoći Dinamu. Josip Mitrović krenuo je sam na Nediljka Labrovića nakon dobre akcije i tranzicije, ali odlučio se za povratno dodavanje umjesto udarca pa je to Goda počistio.

No, nakon toga riječke minute koje su pogonjene promjenama među kojima je i Marko Pjaca ipak stupio na teren nezaliječenog koljena. No, očito se ta kocka isplatila. U 57. Franjo Ivanović imao je sjajnu šansu, kao metak je došao centaršut kojeg je skrenuo glavom, a lopta malo dira gredu i odlazi u gol aut. Bila je to samo uvertira za ipak prijelomni trenutak utakmice i pogodak Rijeke.

Marco Pašalić ubacio je s desne strane, a Pjaca se sjajno prikrao iza leđa stopera i glavom iz pada nekako uspio pogoditi i svladati Ivana Banića za svoj šesti HNL pogodak ove sezone, a treći Gorici.

To kao da je bio okidač za Rijeku koja je krenula u kanonadu pa u 75. Pašalić puca iskosa točno u Banića, a onda je Rijeka udvostručila vodstvo. Nakon jednog ubačaja iz prekida i lošeg Banićevog boksanja pucali su Riječani redom, ali sve je išlo u blok.

No, onda je treći udarac zaredom, onaj Dejana Petroviča skrenuo Mirko Marić prema mreži, a Mario Maloča je u pokušaju izbijanja s crte samo glavom zakucao pod svoju prečku i to je u 80. minuti 2-0 za domaće. Na kraju su Kvarnerci dodali i treći gol, Goda je sjajno pogodio desnom nogom na Marićevu asistenciju. Vrhunski pogodak i njegtov šesti ove sezone, premda je pitanje je li Goda trebao biti na terenu nakon onoga u prvom poluvremenu.

Ovo na kraju znači samo da je Dinamo na vrhu HNL-a bio tek par sati. Rijeka se sa 71 bodom vraća na čelo gdje će dočekati gostovanje kod Lokomotive, dok Dinamo u goste Varaždinu ide s dva boda manje. Utrka se nastavlja…