Sayonara, Šibenik: Taichi Hara zabio je i asistirao na debiju, a Istra ide u četvrtfinale Kupa

Puljani su slavili 2-0 na Šubićevcu

Današnji dvoboj osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa podario nam je još jedan susret prvoligaša: na Šubićevcu su se sastali Šibenik i Istra, a slavili su gosti rezultatom 2-0.

Podsjećamo, Puljani su u Šibenik stigli s nizom od sedam uzastopnih utakmica bez pobjede u HNL-u, a momčad Krunoslava Rendulića nadala se dobrom rezultatu u Kupu nakon što je u proteklih sedam prvenstvenih ogleda izgubila tek jednom.

Današnja utakmica po mnogočemu se rasplamsala tek nakon otprilike pola sata; u 27. minuti sudac Ante Čuljak pokazao je na bijelu točku zbog igranja rukom Rafe Navarra u kaznenom prostoru, no poslije konzultacije s VAR monitorom preokrenuo je svoju odluku kada je utvrđeno da je španjolski branič držao ruku uz tijelo.

U 32. minuti dočekali smo prvi šut u okvir; Emir Sahiti testirao je gostujućeg vratara Ivana Lučića, a sjajna lopta u prostor Hassanea Bandéa tri minute kasnije nije pomogla Mateju Vuku u tome da zapuca prema vratima. Nekoliko sekundi kasnije u sjajnu je priliku na drugoj strani ušao Prince Ampem kada mu je u kaznenom prostoru loptu Marka Bulata spustio Martin Pajić, no Gančev udarac u okvir pokazao se bezopasnim. Narančasti su još jednom priprijetili u 42. minuti; kapetan Bulat ubacio je iz kuta, a na loptu je naletio Isnik Alimi i glavom je poslao tik pored lijeve vratnice.

Ukratko, Šibenčani su bili nešto konkretniji u prvom dijelu, ali poveli su Istrani.

U drugoj minuti nastavka Josip Špoljarić je ubacio poslije udarca iz kuta, Nediljko Labrović obranio je pokušaj glavom Josipa Šutala, ali odbijanac Taichija Hare nije uspio zaustaviti. Bio je to njegov prvijenac u debiju za Istru; podsjetimo, nedavno je na Drosinu pristigao iz Tokija, a u Puli bi trebao ostati do kraja sezone. Nije zgorega dodati da je ovim pogotkom postao prvi japanski nogometaš koji je poentirao u Hrvatskom nogometnom kupu…

Prave prilike, iako je tempo bio poprilično živahan, nismo vidjeli sve do posljednjih 10-ak minuta u kojima su domaći pritisnuli. Primjerice, u sjajnu je prigodu u 82. minuti ušao Ampem, ali označeno je zaleđe, a Lučić je u 84. minuti skinuo dvije odlične šanse; prvo je u korner odbio sjajni udarac Marija Ćurića, a onda je neutralizirao i Gordona Schildenfelda koji se vinuo u zrak poslije ubačaja iz kuta i opalio glavom.

Međutim, Istra je ipak uspjela slaviti i još povećati vodstvo; u posljednjem napadu Hara je uposlio Šimu Gržana koji je poentirao za konačnih 2-0, a u četvrtfinalu će igrati s boljim iz ogleda Oriolika i Rudara iz Labina.