Schalkeu bi bilo bolje da karantena nije ukinuta: Borussia ga je na Westfalenu baš pregazila

Borussia Dortmund - Schalke 4-0

U uvjetima, kako se to kaže, “nove nogometne realnosti”, danas nam se vratila Bundesliga, prvo elitno nogometno natjecanje nastavljeno nakon izbijanja pandemije koronavirusa. U prvom terminu odigrano je pet utakmica 26. kola od kojih je najatraktivnija bila ona između Borussije Dortmund i Schalkea.

Bez publike i prema posebnim uputama Borussia je na Westfalenu razbila Schalke 4-0. Schalke je jednostavno bio loš, što je blaga formulacija, Borussia puno bolja, iako evidentno ne na idealnoj radnoj temperaturi.

Svejedno, problema nije bilo.

Erling Braut Håland zabio je za 1-0 u 29. minuti, dok je u samoj završnici prvog poluvremena Raphael Guerreiro povisio na 2-0. Håland je nakon tri minute u drugom dijelu Thorganu Hazardu asistirao za 3-0 pa zatim u 63. minuti još bolje i Guerreiru za 4-0.

Håland je, dakle, nakon dva mjeseca pauze u nešto više od sat vremena stigao do gola i dvije asistencije. Nije loše. Jako dobru utakmicu odigrao je i Hazard, prije svega u tranziciji, okrunjenu također golom i asistencijom. Ukratko, Borussia je iskoristila svoje prilike, Schalke jednu jedinu koju je imao nije (Daniel Caligiuri). Slomljen na širokom terenu, bez osobite ideju Schalke se mučio cijelu utakmicu. Derbi? U užem smislu same nogometne igre — daleko od toga. Ovo je, dodajmo, najteži poraz Schalkea u ruhrskom derbiju još od 1966. kada je na starom Rote Erdeu Borussia slavila sa 7-0.Valja zabilježiti i kako je Schalke danas napravio svih pet izmjena, a Borussia četiri.

Ali da nakon dugo vremena odradimo i zbrajanje… Borussia je, dakle, stigla do 54. boda ove sezone, dok bod više ima Bayern koji sutra u Berlinu igra s Unionom.