Sergejev as iz rukava: mladi dinamovac donio važne bodove u borbi za prvaka

Dinamo je u Varaždinu slavio s 1-0

Dinamo je pobijedio Varaždin na opasnom i vrlo važnom gostovanju te barem privremeno preuzeo prvu poziciju na tablici prvenstva Hrvatske. Modri su u utakmici 32. kola slavili s 1-0 fenomenalnim pogotkom Gabriela Vidovića. Bila je to druga utakmica između ta dva kluba u 10 dana i drugi Vidovićev pogodak.

Aktualni prvak dugo je lomio otpor hrabrog domaćina. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, ali obje strane su imale svoje prilike. Dinamo je bio bolji, ali ni domaćin nije ostao dužan. Najbolju priliku za Varaždin stvorio je Domagoj Drožđek u 36. minuti; Ivan Nevistić obranio je njegov udarac.

S druge strane, Dinamo je imao stativu u 32. minuti, kada je Petar Sučić sjajno potegao s ruba kaznenog prostora. Par minuta kasnije Kévin Théophile-Catherine je s crte počistio udarac Dimitra Mitrovskog. Međutim, 0-0 se nije dugo održalo na semaforu.

Već u prvoj minuti nastavka Vidović je napravio fenomenalan potez i de facto odlučio utakmicu. Primio je loptu od Martina Baturine i s ruba kaznenog prostora desnom nogom zakucao loptu u daljnji kut. Dinamo je imao 1-0, vjerojatno i zasluženo, ali za to mu je trebao bljesak individualne klase.

Domaćin se nakon toga još neko vrijeme držao, ali posljednjih 20 minuta Dinamo je bio očito bolja momčad. Gosti su imali izgledne prilike preko Brune Petkovića nakon Baturininog kornera, dobrog Sučićevog udarca i šanse za Frana Brodića, sve u razmaku od pet minuta.

Dinamo je na kraju slavio s 1-0, zahvaljujući mladom Vidoviću koji sada ima dva krucijalna pogotka u posljednja tri kola.