Slaven Bilić niti nakon sedmog pokušaja nije odveo WBA do pobjede u Premier ligi

West Bromwich Albion je na omjeru od tri remija i četiri poraza

Niti u sedmoj ligaškoj utakmici sezone West Bromwich Albion i Slaven Bilić na njegovoj klupi nisu stigli do pobjede. Prilika se nudila u večernjim satima ponedjeljka na gostovanju kod Fulhama čija je situacija bila i mračnija od WBA-ove, no prilika je ostala neiskorištena nakon što je domaćin na Craven Cottageu slavio pobjedu 2-0.

Fulham je u utakmicu ušao s pretposljednje pozicije na ljestvici klubova koji se natječu u Premier ligi s tek jednim osvojenim bodom iz šest odigranih susreta. West Brom se mogao pohvaliti s tri. I dalje je u slučaju Bilićeve momčadi tako, samo to sve manje postaje vrijedno hvale.

Posljednje prvenstvene susrete ove su dvije momčadi odigrale u sezoni 2013./14. i oba su ta imala jednak tijek. Fulham je poveo do 30. minute, WBA hvatao i u zadnjih pet minuta uhvatio bod pogodivši za 1-1.

Isti scenarij počeo se ispisivati i danas nakon što je Bobby Decordova-Reid glavom pospremio dodavanje Aleksandra Mitrovića s druge vratnice, no da se neće ispisati do kraja znalo se i prije no što je otkucalo pola sata utakmice. Zbilja fantastično s vrha šesnaesterca potegao je Ola Aina pogodivši lijevom nogom strelovito u gornji desni kut Johnstoneova gola.

Dvostruki asistent u tom trenutku postao je Mitrović, po prvi put u ikakvoj utakmici engleskog nogometa.

Nakon poluvremena u kojem očajni WBA nije uputio niti jedan udarac u okvir domaćinova gola, a u kojem je Fulham po prvi put od 2013. na poluvrijeme u Premier ligi otišao s 2-0, uslijedit će i drugo koje neće bitno promijeniti stvari. A to znači i sljedeće — 12. uzastopnu ligašku utakmicu WBA se s Craven Cottagea vraća bez pobjede. Posljednje se sjećaju samo rijetki navijači kluba jer ostvarena je ona bila prije 53 godine…