Stoper i strijelac: Jakov Medić zabio je tri gola u posljednja dva nastupa za St. Pauli

Hrvatski branič odlično je ušao u novu kampanju

Hrvatski stoper Jakov Medić spojio je dvije individualno plodonosne utakmice u dresu njemačkog drugoligaša St. Paulija. Hamburški klub danas je izgubio na gostovanju kod Kaiserslauterna u trećem kolu popularne Cvajte; završilo je 2-1 za domaće, a jedini pogodak za goste postigao je 23-godišnji Zagrepčanin.

Iako je Kaiserslautern osigurao lijepu prednost od 2-0 preko Terrencea Boyda i Kennyja Princea Redonda, Medić je u 88. minuti pogodio ostavši sam na drugoj vratnici poslije izvedenog kornera. Time je smanjio zaostatak i postavio, pokazalo se, konačni rezultat na semafor. To mu je bio prvijenac u ovosezonskoj 2. Bundesligi, ali i treći pogodak u posljednja dva nastupa.

Naime, osim današnjeg zgoditka, Medić je prošlog tjedna dvaput poentirao protiv četvrtoligaša SV Straelena u ludoj utakmici DFB-Pokala. St. Pauli je ondje slavio 4-3, a Hrvat je drugim golom, koji je pao u 90. minuti, donio pobjedu i prolazak svojoj momčadi.

Time je već prešišao svoj cjelokupni golgeterski skor iz protekle sezone u kojoj je skupio dva zgoditka, a sadašnja forma čini ga trenutno najboljim strijelcem ekipe.