‘Super sub’: Cavani je ušao na poluvremenu i donio Unitedu preokret protiv Southamptona

Dva gola i asistencija u 45 minuta igre

Southampton je na St Mary’su danas poražen prvi puta od 20. rujna i prekinuo svoj niz od sedam utakmica bez poraza. Sveci su izgubili 3-2 od Manchester Uniteda unatoč tome što su vodili uvjerljivo na poluvremenu i bili puno bolja momčad.

James Warde-Prowse bi u nekom alternativnom svemiru bio heroj; zabio je gol iz slobodnjaka, asistirao iz drugog za 2-0 nakon tek nešto više od pola sata igre. Ward-Prowse je od početka prošle sezone zabio pet slobodnjaka iz 30 udaraca. Niti jedan drugi igrač nije zabio više od dva.

Međutim, presudila je individualna kvaliteta ispred momčadske kohezije; uostalom, Manchester United je klub koji si može priuštiti luksuz da Edinsona Cavanija čuva na klupi do početka nastavka.

Urugvajac je ušao u 46., asistirao Bruni Fernandesu u 60. za 1-2, a onda zabio još dva komada za potpuni preokret, uključujući i pobjednički gol duboko u sudačkoj nadoknadi. Cavani je postao prvi igrač u Premier ligi koji je za United ušao s klupe i sudjelovao u tri pogotka od 1999. kada je to napravio čovjek koji ga je danas ubacio u igru kao trener.