U jubilarnoj utakmici, s najmlađih prvih 11 u povijesti, Engleska je razbila Crnu Goru 7-0

Tri gola Harryja Kanea i tri asistencije Bena Chilwella

Posebnu, jubilarnu prigodu — 1000. utakmicu reprezentacije — Engleska je teško mogla obilježiti na bolji način. Doduše, i protivnik je bio kao naručen —Crna Gora na Wembleyju, u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine i već duže vrijeme izvan bilo kakvih kombinacija.

Završilo je rezultatom 7-0.

Gareth Southgate na travnjak je izveo najmlađu početnu postavu engleske reprezentacije u utakmicama Svjetskih i Europskih prvenstava (uključujući i kvalifikacije). Večerašnjih prvih 11 u prosjeku su stari 23 godine i 255 dana, a nakon pola sata igre pao je još jedan (polu)rekord. Prvi puta nakon 1987. godine i kvalifikacijske utakmice za Euro s Jugoslavijom Engleska je u prvih pola sata zabila četiri gola.

Prvi je u 11. minuti postigao Alex-Oxlade Chamberlain. Osam minuta kasnije Harry Kane zabija za 2-0, a u 24. minuti Kane zabija i za 3-0, ponovno glavom. Asistent u sva tri navrata bio je Ben Chillwell. U 30. minuti na 4-0 povisio je Marcus Rashford, a u 37. minut Kane je kompletirao svoj hat-trick (nogom). Što se tiče golova, činilo se kao da će večer na Wembleyju biti zaključena na primjeren način, ako govorimo o tome kako se na njemu provela Crna Gora, dakle autogolom Aleksandra Šofranca u 66. minuti. Ali u 84. minuti još jedan gol uspio je postići i Tammy Abraham, svoj prvi za englesku reprezentaciju.

Uglavnom, Englezi su na Euru, gdje će ambicije biti najviše. U nedjelju još moraju odraditi utakmicu s Kosovom koje je danas u Plzeňu protiv Češke imalo 1-0 do 71. minute. Česi su, međutim, do kraja utakmice okrenuli na 2-1 i također potvrdili plasman na Europsko prvenstvo.